Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Remeta má ďalší problém. Pokutu za Kulturpark

Košický projekt Kulturparku, ktorý bol najväčším investičným projektom Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2013, nie je ani päť rokov od svojho dokončenia nič dlžný svojej povesti. Už od čias návrhu rekonštrukcie bývalých kasární čelil výčitkám pamiatkarov, neskôr rozhádal samotných umelcov pre nomináciu umeleckého šéfa. Aktuálne sa vedenie Košíc sporí so stavbármi pre reklamácie.

05.09.2018, 08:58 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

V polovici augusta vypršala päťročná lehota, dokedy mohlo mesto požiadať o vyplatenie bankovej záruky za 1,2 milióna eur, ktorá bola akousi náhradou za neodstránené chyby . Pri financovaní cez eurofondy sa od dodávateľa takáto záruka vyžaduje, ale doteraz šlo skôr o formalitu než o reálny nástroj v rukách objednávateľa.

Mesto však v tomto prípade na záruku siahlo. Protistrana – stavebná firma Dúha prešovského podnikateľa Miroslava Remetu – za tým vidí blížiace sa komunálne voľby a označuje tento krok za protiprávne konanie.

V spore si žiadna zo strán nič nedaruje, vo veci konajú čiastočne už aj súdy. Mesto hovorí o nedodržaní stavebných postupov, reklamáciách a zmluvnej pokute vo výške takmer 300 miliónov eur. Táto suma presahuje pôvodný rozpočet Kulturparku, ktorý bol 25 miliónov eur, viac ako desaťnásobne. M. Remeta zasa opisuje praktiky, pri ktorých malo samotné mesto Dúhe odporučiť niektorých poddodávateľov. Tí neskôr skrachovali a príslušné reklamácie v súčasnosti nie sú schopní plniť. A mesto vraj nereklamuje stavebné chyby, ale často vlastnú zlú údržbu. Preto žiadajú, aby vec preverili kontrolné orgány.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)