Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo spája Kočnera s Bašternákom (okrem bytov v rovnakých budovách)

17.09.2018, 05:08 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

Názor | Vlani začal elitný policajný útvar NAKA iniciatívne preverovať údajné zmenky Markízy, cez ktoré si Marián Kočner pýtal skoro 70 miliónov eur. Aj keď preverovať je zjavne prisilné slovo. Podľa aktuálne zverejnených dokumentov z vyšetrovania išlo skôr o zber informácií, keďže oficiálne sa vyšetrovať vôbec nezačalo.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Editoriál

Xenia Makarova 200x300

Kočner s Ruskom ani neboli vypovedať, boli len „vyťažení“. Čo mohlo pokojne prebehnúť ako konverzácia niekde v bare pri káve. Príslušník NAKA na ich verzii o zmenkách nevidel nič podozrivé a čin navyše považoval za premlčaný. No v zhodnotení preverovania nezabudol skonštatovať, že „je preukázané, že sporné zmenky boli vydané a podpísané v roku 2000“. Možno si len domyslieť, prečo to tam mal potrebu uviesť.

Po medializácii prípadu o pár mesiacov neskôr iný vyšetrovateľ NAKA už v rámci riadneho vyšetrovania a pod dozorom špeciálneho prokurátora nielenže nadobudol pocit, že k trestnému činu došlo, ale pre istotu navrhol Kočnera stíhať väzobne. Aby nepokračoval v závažnej trestnej činnosti.

Mali evidentne vplyv na tých, ktorých úlohou bolo podvody vyšetrovať 

Podobný príbeh, kde policajti NAKA, prokurátor a dokonca aj sudca mali na rovnakú vec diametrálne odlišný názor ako ich kolegovia, sa v súvislosti s Kočnerom vyskytol aj v kauze hotelov na Donovaloch, bytovky Glance House v Bernolákove či po prevzatí firmy Technopol Servis.

Neprehliadnite

Ak máte pocit, že vyššie opísané „preverovanie“ zmeniek vám silno pripomína 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Editoriál

Tagy Ladislav Bašternák, Marian Kočner, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.