Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elitná NAKA vyšetrovala Kočnera „v menej oficiálnej atmosfére“

Čo špeciálny prokurátor Ján Šanta vyhodnotil ako dôvod na väzobné stíhanie, to predtým „elitnému policajtovi“ nestačilo ani na začatie vyšetrovania

12.09.2018, 08:59 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Neštandardne ústretový prístup niektorých elitných policajtov voči kontroverznému podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi sa medializoval už viackrát. Pretože tí, ktorí jeho obchody prvýkrát preverovali, nič nekalé nezistili. Veci začali riešiť ich kolegovia až po medializácii na druhý pokus. Rovnaké znaky má aj najnovší prípad zmeniek. V spore o zmenky za dokopy 70 miliónov eur si ich preplatenie nárokuje spoločnosť M. Kočnera od vlastníka televízie Markíza.

Prvé preverovanie nie bežnými policajtmi, ale elitným útvarom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z vlaňajška pritom ani neviedlo k začatiu trestného stíhania. Po pár mesiacoch policajt predbežné zisťovanie uzavrel s tým, že „trestnosť činu je premlčaná“. Keď rovnaké informácie začal vyšetrovať nedávno jeho kolega so súhlasom špeciálneho prokurátora, nielenže začal trestné stíhanie, ale M. Kočnera vzal Najvyšší súd hneď do vyšetrovacej väzby, v ktorej je doteraz. Vyplýva to z dokumentov, ktoré médiám sprístupnila televízia Markíza, keďže sú súčasťou vyšetrovacieho spisu.

Polícia postup prvého operatívneho preverovania veci obhajuje. No zároveň policajná inšpekcia pre TREND potvrdila, že v súvislosti s M. Kočnerom už jedno trestné konanie v radoch polície prebieha. Keďže „predmetná vec je v štádiu vyšetrovania“, neuviedol tlačový odbor ministerstva vnútra viac podrobností.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)