Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Košičania preleteli Bratislave cez rozum

19.09.2018 | Ján Kováč

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

19.09.2018 | Bojan N Božinovski

Žijem v KE, čiže nadpis znie úžasne a tu sa Penta(ako majiteľ Trendu aj Letiska Košice) nás snaží presvedčiť, že štát je zlý majiteľ a oni super. Avšak, Košicke letisko disahlo v roku 2017 rekrod od ledva 500tis. pasažierov kým Bratislavske letisko skoro 2 milióny. Pravda je taka, že štát je zlý hospodár a to vidno na číslach v článku, ale letisko Viedeň s Pentou tiež toho veľa pre košické letisko neurobili, vysoké poplatky, minimum zaujímavých liniek a cena letenky do Viedne na absurdnej úrovni. Možno by bolo dobre aj Letisko BA privatizovať, ale určite dať to niekomu kto pomôže spravíť schopné a konkuretné medzinárodné letisko. A letisko Košice? páči sa mi, že keď priletím a je na kufroch max ešte 20 ľudí- ale je naozaj toto cesta?

19.09.2018 | Vlasko

Neviem ci to tam spominaju ale na rozbeh liniek do UK si letisko vyzobralo dotaciu od mesta. Cize az take slavne to s tymi rakuskymi "podnikatelmi" zase nebude.

19.09.2018 | ouip

myslim si, ze netreba diskutovat vela o tom, ci lepsie hospodari stat alebo sukromnik. Uz len spominany chlapec po vysokej skole clenom predstavenstva? to je fakt zly vtip ako aj odpoved, ze napisal dobru diplomovku.

280 milionov z toho letiska nevytiahnu za najblizsich 100 rokov ak bude letisko vo vlastnictve statu. Proste transparentne spravena privatizacia nie je na skodu, ine alternativy formou partnerstiev by tiez nemuseli byt na skodu. Ale robit nic a len z toho tahat peniaze ako zo vsetkeho je ako vsetko suvisiace s touto vladou.

20.09.2018 | otíc

Košičania prešli cez rozum nie Bratislavčanom, ale Ficovi. Ten, osobne, bol proti privatizácii bratislavského letiska ako takej. Absolútne pritom nebral do úvahy možné partnerstvo štátu so súkromníkom, ktorý sa v leteckom biznise pohybuje.
V tomto roku som letel z/do Viedne, Lisabonu i Dublinu a všade sa mi vybavilo to naše ako ich vééééľmi chudobný príbuzný.

20.09.2018 | customer

Letisko Bratislava je najtragickejšie letisko v EU. Nikde, naozaj nikde som nečakal na kufre hodinu, tak ako je v BA štandardom. Ale to asi preto, že prileteli až 2 lietadla s 5 min. odstupom....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.