Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Slovenskej sporiteľne: Obávam sa, čo sa stane ľuďom, keď príde výkyv

19.09.2018 | Martina Kláseková | Ján Záborský

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

20.09.2018 | shaggy

"Šéf Slovenskej sporiteľne: Obávam sa, čo sa stane ľuďom, keď príde výkyv"
A mal tieto obavy aj vtedy, keď si banky nechali posielať "peniaze zdarma" z ECB?

"S obmedzením poskytovania úverov šéf najväčšej banky Peter Krutil súhlasí, Slováci nemajú taký majetok ako Nemci či Rakúšania a prípadné ekonomické problémy pocítia viac."
Keď súhlasí s obmedzením, prečo to jeho banka už dávno neobmedzila a čakala až na príkaz od štátu? Jaj, tak on s tým až také problémy nemá. Tak aspoň nech netvrdí opak, pokrytec.

21.09.2018 | LPB

+
V bankách všetci tí, čo tušia, čo robia, sú pokrytci.

20.09.2018 | Thomas9

Mily sefko, ak pride vykyv, staci aby klientom SLSP niekto posepkal, ze ich zmluvy na uvery su tak na hov*o spisane, ze mozu zalovat banku a vyhrat to na bezurocnu zmluvu, splatia istinu, ale nie uroky. Deje sa to aj teraz, len v malom, vdaka pravnej neistote a tomu, ze kazdy sud rozhodne inak, im to zatial nevadi. Kto by mal problem potom? Klienti ci banka?

20.09.2018 | Mati Hrnec

no ono ani bezurocne splatenie nemusi slovakom stacit ak pride k otrasom a ceny zalozenych aktiv klesnu pod uroven dlznej sumy

20.09.2018 | Mati Hrnec

V podstate mozeme kydat na bankarov ako chcu zarobit a maju peniaze od ECB zadarmo, ktore zmlutiplikuju a umiestna na trh vo forme uverov ale aj tak si za sucasne ceny a mozne problemy v buducnosti budu moct len ludia sami...ludia sa skratka radi zadlzuju a dopraju si veci ihned za buduce peniaze, apetit po zadlzovani nepolavuje zjavne ani teraz a ceny aktiv sa prifukuju a ludia akceptuju a priplacaju a idu casto na hranu...donedavna sa odrbavalo na vsetkych frontoch, ludia si priplacali na odvodoch, upravovali sa znalecke posudky na nehnutelnostiach...simulovali sa vlastne zdroje spotrebnymi uverami a ludia sa usmievaju a tesia ako super nakupili lebo sadzby su nizke...ak sa nieco zomelie dufam nebudeme nikoho zachranovat zo spolocneho, kazdy ma vlastny rozum ktory by mal vediet pouzivat a vediet akou perinou sa moze prikryt...

20.09.2018 | Miskooo

V prípade vlastného bývania buď vezmeš úver alebo vo forme podnájmu budeš platiť úver majiteľovi bytu v ktorom budeš bývať v prenájme.

Napísal si to správne s tou perinou, avšak bohužiaľ to neplatí pri úveroch na bývanie. Pokiaľ tvoj tatko neni Kočner alebo nebývaš vo Vranove kde byt stojí 20tis € všakže.

21.09.2018 | Mati Hrnec

Pozri, ked sa pri brani uveru obchadzaju pravidla. tak to ma platit aj pri uveroch na byvanie, pretoze bezpecnost takychto uverov je otazna ... ak ludia v krajskom meste ake opisujes nemaju nasetrenych ani 10 ci 20 % z ceny nehnutelnosti tak niekde je chyba, zjavne v danom regione malo zarabaju... resp. dopyt a nasledne aj ceny boli vyhnane hore z dovodu obchadzani pravidiel napisanych vyssie, kedy sa vela ludi k uveru pri danych cenach ani nemala dostat /obchadzanie pravidiel, apetit bank poziciavat, menova politika centranej banky a pod.... vsetko so vsetkym suvisi

21.09.2018 | muchomuurka

Hypotéka dnes je doslova lotéria pre mnohých ľudí. Buď to vyjde a budú mať byt. Alebo to nevyjde a dovtedy mali byt, odkiaľ ich žiadny prenajímateľ nevyhadzoval, lebo sa mu zrazu potomok vrátil zo zahraničia. Výdavky dlžníka tie isté ako podnájomníka ale s akou-takou víziou reálneho majetku.

20.09.2018 | muchomuurka

Hm, rozpačitý rozhovor z rozpačitých inštitúcií.

S jedným súhlasím a to banky by mohli podporovať viac vznikajúcich lokálnych podnikaní. Majú svojich risk manažérov, ktorí dokážu ohodnotiť životaschopnosť biznis plánov. Konečne by sa potom dalo povedať, že robia voľačo pre dobro celej krajiny. To je tak všetko. Kto by už chcel vyššie úroky na vklade, kebyže je inflácia a nestabilita krajiny x-násobne vyššia? Nejak mi je skrytá výhodnosť takej situácie. Bankárskej logike zjavne nerozumiem.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.