Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Arogantná a bezočivá Lubyová potvrdila, že v tejto krajine nevládnu zákony

24.09.2018 | Marián Leško

Diskusia (22 reakcií) Pravidlá diskusie

21.09.2018 | Roman Kanala

Stredoveký inštitút klietky hanby mal svoje opodstatnenie. Do nej sa zatvárali hriešnici, ktorí sa dopustili niečoho nemorálneho, ale nebolo to dosť na lešenie u kata.

V dnešnom svete je aproximáciou tlač a internet. Ale Lubyovej je to jedno. Hovie si v klietke hanby a predstiera, že je na javisku vo svetle reflektorov a že jej všetci nadšene tlieskajú. Žiadna zodpovednosť, žiadna empatia, len tupá moc. Slovom, SNS. Tá je v klietke hanby ešte od Slotu a tiež sa jej tam páči.

25.09.2018 | Emasculate

No uprimne kamo ty tiez nevyzeras ze by ta hanba nejak vyrusovala

21.09.2018 | EuroSMS

Ako z diskusie k clanku vidno, malokoho trapi veda, vyskum, skolstvo. Ide o rozhodujuce institucie pre existenciu aj buducnost statu. Kedze min. skolstva ma pod palcom roky SNS (co je zarazajuce) je takmer iste, ze sucasny aj kazdy dalsi prispeje k rozkladu podriadenych organizacii. Zarazajuca je neznalost problematiky na vsetkych stupnoch. Co robia a aki su ministerski poradcovia?

Strednu a mladu generaciu to netrapi, az kym ich deti nezacnu chodit do skol, resp. sa ukaze, ze niektory potomok je natolko sikovny, ze by mohol byt uspesny vedec. Nech sa paci. Moje deti studuju v zahranici a urobim vsetko preto, aby tam mohli dostudovat a rozhodnut sa, kde zostanu zit. Aj Vadko Meciar plati vnukom sukromne skoly. Zrejme presne vie preco.

24.09.2018 | chr

... a zabudol si na hranola a dalších pohlavárov jeho partaje. Aj ich deti študujú v zahraničí a pochybujem , že sa vrátia na zlodejsko. To je krásny príklad zlodejského naturelo. A nás budú presviedčať aké je školstvo na zlodejsku perfektné. ...Lubyová je klasický príklad , že sa v SNS od Slotu nič nezmenilo . To si len olidarchovia vymenili figúrku na čele vládnucej strany , aby bola prijateľnejšia vo voľbách .

24.09.2018 | OliWer1

Aj ruskí oligarchovia žijú v zahraničí a ich deti študujú na prestížnych zahraničných univerzitách. Oligarchovia "doma" iba okrádajú tupovoličov. Aj keď v Rusku to už nie je o tupovoličoch, tam sa Putin normálne zabetónoval a každému, kto nesúhlasí hrozí postih.

26.09.2018 | slov-led plus

Co za uchylka tahat vsade Rusko a Putina

24.09.2018 | Brunteles

SNS je požehnanie pre Slovensko. Nie slušne, hrdo a odborne ale AROGANTNE, ZBABELO A DILETANTSKY. Takých "odborníkov" si aj vyberaju na dôležité posty. Lubyova si môže vybavovať svoje osobné účty a robí hmlu, zatiaľ čo iní v úzadí riadia kšefty... Staré dobré SNS.

24.09.2018 | Roman Kanala

Romain Gary to pekne napísal ešte v 1965:
"Vlastenectvo je najprv láska k svojim, nacionalizmus je predovšetkým nenávisť k ostatným."

V origináli:
"Le patriotisme, c’est d’abord l’amour des siens, le nationalisme, c’est d’abord la haine des autres."

25.09.2018 | Antikapitalista

Romain Gary zrejme nemal prístup ani k slovníku cudzích slov.

Napísal teda jedine peknú hlúposť.

Našťastie my už máme aspoň Wikipédiu...

Keď ju objavíš, celá krása sa ti stratí a zostane ti len pocit trápnej hanby.

Národovectvo – cudzím slovom: nacionalizmus – nemá nič spoločné s nenávisťou voči ostatným, ale s podporou vlastného národa.
Je to asi niečo podobné, ako keď máš rád svoju rodinu – znamená to, že nenávidíš ostatných ľudí?

25.09.2018 | Roman Kanala

Pekné slovné cvičenie, ale držme sa radšej faktov. Strana Nepriateľov Slovenska sa nazývajú národovcami. V znaku majú Turula, lebo nenávidieť Maďarov je jediný identifikovateľný bod ich politického programu. A potom ešte bezbrehé kradnutie.

24.09.2018 | muchomuurka

Vzdelanie je zároveň zárukou lepšieho racionálneho rozhodovania a teda i lepšie riadeného štátu. Pokiaľ ľuďom nebude prioritou vzdelávania a výskum pri volebných urnách, môžeme si naďalej rozprávať o vzdelanostnej ekonomike a iné bájky na dobrú noc. Ak niekto volí z protestu stranu, kde nie sú ani vzdelaní, morálni ani slušní jedinci, tak z toho tortu prosperity nik neupečie. Jedine tak guláš hnusíku a pušíku, ktorý si vyje do dna.

26.09.2018 | Vyktorka

nech je, ako je, ale v jednom má ministrová pravdu, že tu nevládnu zákony ale vladnu tu oligarchovia, rôzni precedovia, podprecedovia, trafikanti a im na roveň postavení a v súhrne tu vládne organizovaný bordel, kde nie je nikto za nič zodpovedný, kde zlyhal celý kontrolný mechanizmus štátu od počiatku handrovej revolúcie,
či ako sa zove.

24.09.2018 | atabaz

Zaujímavé by bolo sledovať pána Leška v napríklad v spravodajskej či vo verejnoprávnej televízii v rozhovore so zástupcami Generálnej prokuratúry SR, lebo tu predkladá čitateľom niečo, čo je v rozpore s vyhlásením GP. GP potvrdila, že vo veci registrácie SAV ministerstvo školstva nemohlo uskutočniť zápis navrhovaných údajov do registra verejných výskumných inštitúcií (VVI) pre nedodržanie zákonom stanovených postupov a termínov zo strany zriaďovateľa, teda SAV. Ak by napriek tomu ministerstvo predmetný zápis uskutočnilo, konalo by v rozpore so zákonom, upozornila GP.

Aj politici opozície aj politici koalície sa dopustili v minulosti alebo sa dopúšťajú v súčasnosti nejednej chyby, ale jednou z ciest, ako chybám predchádzať, je konfrontovanie politikov so skutočnými odborníkmi z praxe, nevyhnutná je najmä názorová konfrontácia vládnych politikov s politicky neaktívnymi odborníkmi, lebo vládni politici majú priamu zodpovednosť za to, ako usmerňujú krajinu, ako organizujú život v nej.

Aká je dnes realita v názorových konfrontáciách všeobecne?
Konfrontovaní sú - na jednej strane- výlučne politici opozície s politikmi vlády. Čo poznáva občan?! Nejaké posuny v tom-ktorom odbore?! Ne. Len sleduje predkladanie téz programov tej-ktorej politickej strany. Aj také názorové konfrontácie politického charakteru, aj také rozhovory, debaty, sú užitočné, ale najmä v rozhovoroch v médiách majú predstavovať len zlomok.
Na strane druhej tu občan sleduje konfrontácie novinári a politici . Opäť žiaden odborný prínos, len "politické ťahanice" a "lanárenie" občanov na pozície toho politického krídla, ktorému "drukuje" novinár.

Kedy sa táto krajina dočká verejných mediálnych vystúpení naslovovzatých odborníkov, ktorí budú pokojne, rozvážne diskutovať jednak medzi sebou navzájom, jednak v rozhovoroch s politikmi budú predkladať (sledovaní zrakom i sluchom občanov - články sú neúčinné) nejaké racionálne uskutočniteľné riešenia existujúcich problémov v každej oblasti života a práce občanov? (Nedočkáme sa toho. Musia nám stačiť doterajšie "politické prekáračky" a debaty na vážne témy z pohľadu spisovateliek, herečiek, blogerok v relácii "silných žien" Silná zostava na Dvojke a "filozofovanie" názorových kamarátov Havrana - tiež na Dvojke.)

Kedy sa tu dočkáme vyjadrení serióznych odborníkov na médiá, či tu máme - ako sa na demokratickú spoločnosť patrí - médiá s politicky vyváženým charakterom článkov?!
(Dovolil by si napríklad pán Leško použiť emotívne nápadné prívlastky, aké použil v tomto článku, aj zoči-voči ministerke Lubyovej v rozhovore s ňou?!)

25.09.2018 | samuel2758

A máme vôbec serióznych odborníkov?????? Arogantná p. Lubyova to rozhodne nie je.

25.09.2018 | Roman Kanala

Atabaz je súmračný troll. Rozumné, pokojné, vyvážené vystúpenia akademikov som si všimol i ja zo Švajčiarska. On nie.

25.09.2018 | Jozko Ferko

Judr od Revúcej sa rozhodol, že bude po jeho...Jeho sponzori chcú to a to. Tak sa to urobí ako chce on najmúdrejší, najkrajší najlepší rétor v EU.Len on vie najlepšie čo slovensko potrebuje.

25.09.2018 | matuzalem

Jednoducho a stručne. Horší poturčenec Turka. Plavčan bol diletant ale ministerka kultúry je popri diletantstva aj hlúpa čo je najhoršia možná alternatíva pre človeka, vo vládnom kresle.

25.09.2018 | sano b

arogantny, bezocivy a hlupy lesko potvrdzuje, ze stale je mozne prerazit dalsie a dalsie dno novinárskej stupidity, zaujatosti a jedovatej propagandy

25.09.2018 | olivertwist

typická "predstaviteľka" sns - hlúpa, neschopná, arogantná zlodejka - na čele so zapredankom lesostavom

25.09.2018 | IvanPe

Jednoduche rozhodovanie rodicov platiacich dane a odvody:
ak moje dieta nedostane v skole ani knihy nieto dobreho ucitela, aky je dovod platit take vysoke dane a odvody?
Aky je dovod aby take dieta navstevovalo take skoly, ked v nich nedostane take vzdelanie, ktore by mu umoznilo presadit sa v realnom zivote?
Navyse ak to dieta vidi v mediach, ze elita naroda nepotrebuje ziadne skolske zrucnosti na to aby si zariadila zivot podla vlastnych predstav?!
Cez uzemie sucasneho Slovenska presli vsetky kmene a narody Europy az tak, ze Madari maju viac slovanskych genov alo roduverni Slovaci. Odvolavat sa na Slovensky narod je cista demagogia, ktora keby nebola dozorovana represivnymi zlozkami statu (vyucovanie novych dejin a pod) tak by si tym nikto nezaoberal. Pretoze to k skutocnemu zivotu vobec netreba, naopak.

25.09.2018 | Roman Kanala

Na Americku v 19. storočí prišli belosi s vozmi zn. Studebaker, vyklčovali les, postavili mesto z dreva. Prvá vec bola zvoliť si šerifa, aby bol poriadok. Na plat sa mu poskladali. Akonáhle mali dosť detí, tak sa poskladali na školu a na plat učiteľke. Škola bola jedna a učiteľka tiež len jedna, takže nemali na výber. Ak to nefungovalo, tak vyhnali učiteľku a hľadali novú.

V socíku rodičia akoby ani nemali čo povedať, akým smerom sa uberá škola. ZRPŠ je len o tom, ako vyberať poplatky. Tie peniaze, ktoré boli akože na školy vybraté v odvodoch, sa stratia v čiernej diere štátneho rozpočtu. Švajčiari si potrpia na to, aby presne vedeli, kam ide ich dodatočný centim z daní. Na Zlodejsku by to ešte len bolo treba presadiť. Aby rodičia, ktorí sa poskladajú deťom na vlastnú neštátnu školu, mohli povedať, že štátne školstvo financovať nechcú.

27.09.2018 | Sobansky

Pán Leško, ďakujem za ďalší super článok. (myslené bez irónie)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.