Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfovi Tesly sa firma psychicky vymyká z rúk. V práci trávi dni

Keď sa reportér denníka The New York Times David Gelles zhovára so šéfmi firiem, v podstate vie, ako to dopadne. „Sú naprogramovaní, aby nehovorili nič, čo by mohlo byť zraniteľné a vyvolať podozrenia o ich schopnosti viesť firmu,“ tvrdí novinár.

23.09.2018, 16:59 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 9

Stretnutie s vizionárom a šéfom spoločností Tesla a SpaceX Elonom Muskom bolo diametrálne odlišné. Plné sebareflexie a zraniteľnosti. Jeden z top vizionárov súčasnosti uznáva, že jeho životný a pracovný štýl si vyberajú osobnú daň.

V práci celý deň

Americký podnikateľ je pre mladých ľudí synonymom rebela, ktorý si nepotrpí na formálne oblečenie. Rád tvítuje a plní si sny boháča, doslova hraničiace s nekonečným vesmírom. Lenže za pozlátkou dokonalosti je tvrdá drina, ktorú evidentne nezvláda. Hovorí sa, že E. Musk prekonáva „osobnú krízu“, ktorá vyúsťuje do nervozity a paranoje.

Sám E. Musk hodnotí uplynulý rok tak, že bol najnáročnejší a najbolestivejší v jeho doterajšej kariére. Kým vesmírna firma SpaceX beží na plné obrátky a napreduje, výrobca elektromobilov skôr stagnuje. Niekedy bol preto jej šéf v továrni tri-štyri dni v kuse. Ťažké časy podľa vlastných slov rieši silnými práškami na spanie: „Mám dve možnosti. Buď žiadny spánok, alebo ambien.“

Neprehliadnite

Viac ako týždeň voľna nemal E. Musk od roku 2001. Vtedy sa zotavoval z malárie. Toto leto takmer nestihol svadbu svojho brata Kimbala, ktorému bol svedkom. Po ceremónii okamžite nastúpil do lietadla a šiel späť do fabriky.

V deň svojich narodenín, 28. júna, bol v práci 24 hodín. „Celú noc, žiadni priatelia, nič,“ vyjadruje sa nešťastne o dni, keď oslávil 47 rokov.

Zdroj: Profimedia.cz

Fraška, ktorú nedomyslel

Deväť dní po svojich narodeninách nastúpil E. Musk do svojej Tesly S a cestou 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Rubrika Použi rozum

Tagy depresia, Elon Musk, Použi rozum, SpaceX, tesla