Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Divadelná Nitra: vybrali sme 4 predstavenia, ktoré sa oplatí vidieť

28.09.2018, 17:09 | psch | © 2018 News and Media Holding

V Nitre sa od piatku 28. septembra do stredy 3. októbra koná už 27. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V hlavnom programe ponúkne 13 domácich aj zahraničných inscenácií, jeho súčasťou je aj bohatý sprievodný program v rôznych častiach mesta. TREND.sk vybral štyri predstavenia, ktoré sa oplatí vidieť.

 • Tlačiť
 • 0

Môj boj

Môj bojZdroj: Krzystof Bielinski

Divadlo: TR Warszawa (POĽSKO) Réžia: Michał Borczuch

Šesťzväzková autobiografická kniha Môj boj nórskeho spisovateľa Karla Ove Knausgårda sa stala literárnou senzáciou. Poľské divadlo TR Warszawa podľa nej pripravilo divadelnú inscenáciu o každodennom boji obyčajného človeka s nudnosťou aj rozmanitosťou života. Režisér Michał Borczuch kladie vo svojom diele nové otázky nad rámec románu.

Americký cisár

Americký CisárZdroj: Radovan Dranga

Divadlo: Štúdio 12, Bratislava/Divadlo Pôtoň, Bátovce (SLOVENSKO) Réžia: Iveta Ditte Jurčová

Inscenácia je adaptáciou reportážnej knihy rakúskeho spisovateľa Martina Pollocka. Prostredníctvom piatich postáv, pasažierov v stiesnenom lodnom podpalubí, poskytuje pohľad na masový útek obyvateľov Haliče na sklonku 19. storočia z rakúsko-uhorskej monarchie do USA. Silné príbehy konkrétnych ľudí sú paralelou aj k súčasnej migračnej kríze.

Neprehliadnite

Stalker

StalkerZdroj: Vojtěch Brtnický

Divadlo: Teatro Tatro (SLOVENSKO) Réžia: Ondrej Spišák

Netradičné predstavenie si vyžaduje netradičný divadelný priestor. A takým sú aj Zoborské kasárne v Nitre. Kultové divadelné zoskupenie Teatro Tatro pozýva divákov do tajuplnej zóny ilegálneho „stalkovania“, ktoré je plné divadelných efektov, sugestívneho herectva a nákazlivého humoru. Inscenácia vznikla podľa ruského sci-fi románu Piknik pri ceste bratov Strugackých.

Batacchio

BatacchioZdroj: Jan Hromadko

Divadlo: Cirk La Putyka, Praha (ČESKÁ REPUBLIKA) Réžia: Maksim Komaro

Špičkové české cirkusové divadlo La Putyka prináša aj tentoraz do Nitry virtuóznu akrobaciu, groteskné výstupy, magické vizuálne triky a kabaretné hudobné čísla. Inscenácia sa inšpiruje poetikou starých kočovných divadelných spoločností a spája ju s prvkami nového cirkusu. Autorom a režisérom projektu je popredný fínsky cirkusový umelec Maksim Komaro.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 39/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Tagy Divadelná Nitra, divadlo, kultúra

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.