Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parlamentá väčšina porušuje zákon o tvorbe právnych predpisov preto, lebo môže

02.10.2018 | Marián Leško

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

02.10.2018 | Brano L.

To sa fakt nenájde 31 poslancov NR SR, aby napadli príklepkovú prax na Ústavnom súde?
A potom uvidíme, aký to súd máme....

02.10.2018 | OliWer1

Dobrá otázka.

02.10.2018 | Brano L.

Ešte lepšia otázka je, čo to máme za opozíciu. Je to len niekto, kto trpí narcisizmom a sebastredným prezentovaním, alebo sú schopní aj niečoho hodnotnejšieho ako kvákanie na tlačovkách?
Lebo ak oni sú tí lepší, potom musia sa aj inak správať, napríklad aj tým, že budú bojovať proti tejto praxi a podaním na Ústavný súd dokážu, že to myslia aj vážne.

02.10.2018 | dus61

Pretože opozícia, keď bola vo vláde (alebo časť terajšej opozície), tak robili to isté. Je tragické, ako pravidlá nedodržiavajú tí, ktorí ich vytvárajú. Ako môžeme chcieť, aby sa dožadovali zmeny, keď im samým sa to hodilo a opäť sa môže hodiť? Všetko je v prvej vete - čo to máme za opozíciu?

02.10.2018 | Roman Kanala

Palčekový súd. Laššáková vydáva vizuálne pokyny palcom. Ale keby sa otázkou musel zaoberať, nemohol by sa skryť do abstraktných juridistických formuliek ako šamani, vykľulo by sa šidlo z vreca.

02.10.2018 | Nemo79

Nie neneajde, lebo politika je sice pekna vec ale vzdy nakoniec pride tvrdy pragmatizmus rality - ziaden poslanec nevie kedy on alebo jeho strana bude taky "prilepok potrebovat", pretoze ksefty musia bezat.

02.10.2018 | Zotročená liberálna myseľ

to je tak ,keď štát dáte do rúk amorálnym sk.rveným právnikom

03.10.2018 | Robert Krmasek

Chodte do .... V CR je nalez Ustavneho sudu CR prave k tvorbe zakonov, kde vyhlasili, ze pravo nemoze byt zalozene na prave. Prave vyslovili nemoznost zmien zakonov prilepkami a u nas sa odbavuje aj kde tu nejaky vybor. Hnede prvy zakon v roku 2012 bol prijaty v 7 dnovej lehote, pricom skratene konanie moze byt v urcitych pripadoch a este tam je lehota 14 dni. U nas tvrdia, ze legislativne pravidla stanovene NR SR a vladou nemusia byt taktiez dodrzane. .... Tak ucta k vlasci .... Mna opozicia nezaujima, ale ak odo mna chcu dodrziavaie zakonov, tak tie zakony musia tvorit zakonnym sposobom. Inak to beriem, ze nemaju uctu k obcanom. Dokonca vedome to robia. Vraj je to tak bezne, ze to netreba riesit. Tak co riesia napr. dopravne priestupky, ...

03.10.2018 | Robert Krmasek

jaj opravaa ... pravo nemoze byt zalozene na neprave

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.