Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchod a priemysel objavujú užitočné dáta

Obchodníkovi poisťovne Generali dnes na prípravu lokálnej mikrokampane stačí vyplniť predpripravený elektronický formulár. Analytický nástroj z neho automaticky prečíta jednotlivé kritériá, analyzuje dáta z dátového skladu a v priebehu niekoľkých hodín naleje do kampaňového nástroja leady, s ktorými vie obchodník okamžite pracovať.

26.09.2018, 09:14 | Martin Valášek

  • Tlačiť
  • 1

Efektívny manažment mikrokampaní by nebol možný bez robustného analytického softvéru a „uprataného“ dátového skladu. V minulosti podobný proces trval v Generali niekoľko týždňov, preto poisťovňa oslovovala cielenými kampaňami iba mizivé percento klientov. Vlani to už bola štvrtina a cieľ je zvýšiť podiel na polovicu.

K svetu financií, kde sú sofistikované analýzy dát udomácnené už celé dekády, sa dnes pridávajú nové odvetvia, napríklad maloobchod a výroba. Potenciál pre analytiku v nich existoval vždy, ale firmy ho nevyužívali. Dnes sú však technológie na zber údajov dostupnejšie. Rast popularity dátovej analytiky súvisí s nástupom digitálnych kanálov, či už ide o web alebo mobilné aplikácie, ako aj s rozširovaním vernostných kariet, cez ktoré firmy zbierajú kvantá dát.

Veľký brat sa pozerá

Módna značka Ozeta spolupracuje so slovenskou firmou Pygmalios, ktorá zbiera dáta o zákazníkoch pomocou senzorov a kamier inštalovaných v predajniach. Dáta následne podliehajú analýzam, z ktorých obchodník získava odporúčania.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika TREND + IT v biznise