Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Test SXT Neo: Dospelý na kolobežke? Prečo nie

06.10.2018, 08:56 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Toto je trochu iný druh testu. Lepšie povedané, bude viac založený na prvotných skúsenostiach. Bez hanby sa priznávam, že to bola moja úplne prvá skúsenosť s elektrickými kolobežkami. Ešte presnejšie – s kolobežkami vôbec. Ale verím, že je mnoho takých, ktorí sú na tom rovnako. A pýtajú sa, či sa im takéto čudo oplatí zadovážiť na seriózne cestovanie po mestskej džungli. Ak áno, je práve SXT Neo ten pravý model?

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika

Enjoy

Je asi prirodzené, že minimálne v našom regióne je kolobežka braná ako detská hračka určená maximálne pre začínajúcich adolescentov. Je tiež pravda, že občas sme si počas čakania pred priechodom pre chodcov pripadali trochu zvláštne, keď sa k nám pridal zástup školákov prvého stupňa a každý štvrtý bol na kolobežke. Ale čo, veď treba ostať mladý duchom.

Alebo si treba povedať, že elektrická kolobežka je normálny mestský dopravný prostriedok ako bicykel alebo skúter. O tom, či naozaj, som sa chcel presvedčiť na vlastnej koži a vďaka zápožičke od SXT.sk, ktorá je zástupcom nemeckej spoločnosti SXT, som mal takúto možnosť.

Zdroj: Maňo Štrauch

Netreba sa báť

Pri testoch notebookov či smartfónov stále vieme, čo približne očakávať. Tiež vieme, kde, kedy a ako sa daný produkt používa, ako si počína v porovnaní s konkurentmi a či má dobrý pomer výkonu a ceny.

Elektrické mestské dopravné prostriedky ma fascinovali už dlho. Zatiaľ som mal možnosť vyskúšať len takzvaný hoverboard, ale ten mal od dopravného prostriedku ďaleko. Elektrický bicykel je už bežný prostriedok a stále je to starý dobrý bicykel. Na elektrický skateboard a kolobežku som bol zvedavý.

Neprehliadnite

S testovacím kusom som jazdili po bratislavských chodníkoch a občas cestách do práce vzdialenej necelých deväť kilometrov. Poviem vám, tento volebný rok je 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika Enjoy

Tagy kolobežka, test

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.