Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf slovenského Jaguaru: Nedostatok ľudí nás prekvapil

Okolie nitrianskeho závodu automobilky Jaguar Land Rover (JLR) pripomína pár týždňov pred štartom výroby stále skôr stavenisko ako hotový výrobný podnik. Pri pohľade do hál sa však naskytne iný obraz. Takmer všetko je v nich pripravené na začiatok výroby, keď by mal z výrobných liniek začať schádzať prvý model Land Rover Discovery. O tom, aké problémy trápia slovenský Jaguar Land Rover či ako prebiehal hromadný nábor zamestnancov, hovorí prevádzkový riaditeľ závodu Alexander Wortberg.

10.10.2018, 18:56 | Lukáš Kvašňák | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 29

Kedy je naplánovaný štart výroby závodu Jaguar Land Rover v Nitre? Pôvodne sa hovorilo o septembri tohto roku.

Nikdy sme takýto termín neuvádzali ani nepotvrdili. Náš plán štartu bol a ostáva na jeseň tohto roku. Nachádzame sa uprostred procesu príprav na začiatok výroby. V takejto fáze zatiaľ nie je možné hovoriť o presnom dátume ostrého štartu. Kým sa tak stane, je pred nami niekoľko priebežných cieľov, ktoré musíme dosiahnuť. Týkajú sa pripravenosti procesov, kvality produkcie, tréningu zamestnancov. Naše očakávanie smeruje k tomu, že oficiálnu výrobu odštartujeme už v priebehu niekoľkých týždňov. Určite dodáme prvé autá zákazníkom pred koncom tohto roka.

Kedy dosiahnete plánovanú kapacitu 150-tisíc vozidiel ročne?

Až po spustení druhej či tretej zmeny. Aktuálne zamestnávame 1 400 ľudí. Sú to všetko kmeňoví zamestnanci, nie agentúrni pracovníci. Najprv budeme vyrábať len v jednej zmene. V priebehu budúceho roka chceme plne obsadiť aj druhú zmenu. Plánujeme prijať ďalších viac ako osemsto zamestnancov. Následne zvažujeme ďalšie kroky, aby sme sa pripravili na prípadnú expanziu v budúcnosti. Je dôležité mať možnosť reagovať na vývoj na trhu. Ak sa dopyt zvýši, chceme byť pripravení.

Neprehliadnite

Aké náročné bolo pre vás nájsť dostatok zamestnancov?

Nebolo to celkom jednoduché. Očakávame, že v budúcnosti to bude rovnako náročné, ak nie ešte náročnejšie. Slovensko je výbornou lokalitou pre JLR a sme presvedčení, že sme investovali na správnom mieste. Nedostatok pracovnej sily je však kľúčový problém Slovenska a môže sa stať veľkým problémom pre každého veľkého investora. Vláda by 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 29

Rubrika Rozhovor

Tagy Jaguar Land Rover