Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo sa vlaky kazia? Dlhé roky sa neopravovali poriadne

09.10.2018 | Ján Kováč

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

10.10.2018 | Brano L.

S tými opravami má pravdu. Keď pôjdete do Švajčiarska, tak budete cestovať nielen v moderných súpravách, ale aj starých vozňoch, ozubených súpravách, ktoré však sú udržiavané približne v stave, ako bol pri vyrobení vozidla.
A to je o údržbe, plánovaných a realizovaných opravách, generálnych opravách a priebežnom modernizovaní.

10.10.2018 | Roman Kanala

V Ženeve jazdia aj električky z 19. storočia. Jazdia len v lete a pre turistov urobia okružnú cestu. Sú malé, hranaté, hlučné, pomalé, majú drevené lavice, tvrdé pruženie a malý rozvor pre ostré zákruty, ktoré už ani neexistujú, lebo trate boli odvtedy všetky prerobené. Tie električky sú ako z vitríny. Čisté, ligotavé, nalakované na zeleno, naolejované tak, až voňajú olejom.

Na malých horských tratiach jazdia aj lokomotívy, čo majú 50 i viac rokov. Vždy v perfektnom stave. Nestane sa, že by mašinu zhumpľovali tak, že sa vekom rozpadne. Žiadne hrdzavé kusy, všetko je udržiavané. V lete jazdia aj parné stroje, ktoré sa vypravujú len výnimočne.

Na Zlodejsku tak jazdí úzkokoľajka do Čierneho Balogu, či v Košiciach do Čermeľa. To sú jazdy pre radosť, nie pre prepravu.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.