Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ríša Fica a kapitána sa rozpadá, majú poslednú šancu na záchranu

17.10.2018, 16:53 | Eva Mihočková | © 2018 News and Media Holding

Názor | Už tento mesiac by poslanci Národnej rady SR mali rozhodnúť o tom, akým spôsobom sa bude vyberať deväť nových sudcov Ústavného súdu. Ten bude potom na dlhých dvanásť rokov výrazne formovať kvalitu právneho štátu na Slovensku a úroveň demokracie v štáte. Je príznačné, že táto zásadná príležitosť prichádza v čase, keď sa v krajine zjavne mení spoločenská klíma.

 • Tlačiť
 • 6

Rubrika

Editoriál

komentar mihockova eva 2018

Policajti a prokurátori naberajú odvahu vypovedať o politicky extrémne citlivých veciach, úspešne rozpletajú nitky ohavnej nájomnej vraždy, ktorej vyústenie ešte môže otriasť politickou scénou, a kedysi nedotknuteľné osoby s nepriestrelným krytím na správnych miestach odrazu sedia vo väzbe alebo čelia obžalobe.

Ulica si vydupala pád vlády a kedysi najpopulárnejší politik v krajine Robert Fico sa v rebríčku dôveryhodnosti prepadol na siedme miesto, čím sa ocitol vo váhovej kategórii Borisa Kollára a Igora Matoviča. Samotná strata výsadného miesta na politickom výslní môže byť pre neho ešte tým najmenej bolestivým z možných scenárov ďalšieho vývoja.

Neprehliadnite

Ríša, ktorú si na Slovensku vládnuca elita posledných dvanástich rokov starostlivo vybudovala cez pavučinu „našich ľudí“ a konštatovaní, že „skutok sa nestal“, sa rozsýpa. Poslednou baštou na záchranu kapitána a ďalších, ktorí prežili, by 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 6

Rubrika Editoriál

Tagy Názory, Ústavný súd

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.