Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výhodný vzťah: ako Smer chránil Kočnera alebo Kočner pomáhal Smeru

Minulý týždeň sa toho na Slovensku stalo príliš veľa, a tak vyhlásenie Manfreda Webera, šéfa Európskej ľudovej strany, nepreniklo na titulky novín. Nádejný kandidát na funkciu šéfa Európskej komisie povedal, že treba prešetriť nielen „povahu vzťahov medzi Mariánom Kočnerom a prípadom Kuciak“, ale aj povahu vzťahov „medzi pánom Kočnerom a vládnucou stranou Smer-SD“. Podľa pána Webera je totiž v stávke dôveryhodnosť Smeru ako serióznej vládnucej strany.

11.10.2018, 05:09 | Marián Leško | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 39

komentár Marián Leško 2017

Ako vieme, o dôveryhodnosti Smeru hovoria už len jeho oddaní stúpenci, lebo pri nezávislom pohľade je dôveryhodnosť strany rovnako fantómová ako bolesti chrbtice jej predsedu.

K povahe vzťahov medzi Kočnerom a Smerom sa dá aj bez detailného prešetrovania povedať, že boli obojstranne výhodné. V roku 2008 M. Kočner spolu s Martinom Glváčom pomáhal Manovi staršiemu i mladšiemu, okresnému funkcionárovi Smeru, aby v centre Pezinka dokončili skládku odpadu. M. Kočner vtedy predstieral, že prebral za Manovcov všetky práva k skládke, takže úrady komunikovali s ním, pričom skutoční vlastníci konali bez ohľadu na úradné rozhodnutia.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

O štyri roky neskôr pomohol Smeru tak, že pred voľbami rozpútal kauzu Sasanka. Kočner „vyťažoval“ Richarda Sulíka, vtedajšieho šéfa parlamentu a predsedu SaS, pri voľbe generálneho prokurátora a aj si ho pri tom nahral kamerou, ktorá bola umiestnená v termostate. SaS sa vtedy takmer nedostala do parlamentu a Smer mohol vládnuť sám.

Neprehliadnite

Keď sa po voľbách 2016 objavil náznak, že by mohla vzniknúť vláda bez Smeru, Kočner prišiel s informáciami, ktoré diskvalifikovali Borisa Kollára, šéfa strany Sme rodina. V čase, keď sa pod veľký tlak dostal minister vnútra Robert Kaliňák, bol to práve Kočner

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 39

Rubrika Názory

Tagy Res publica, TREND na Instagrame