Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hokejku vymenil za pirohy. Hossa prevzal majoritu v popradských mraziarňach

13.10.2018, 19:11 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Jedného z najúspešnejších slovenských hokejistov Mariána Hossu nezamestnávalo po vlaňajšom lete už len nezvratné prerušenie hráčskej kariéry pre zdravotné problémy. Mimo pozornosti médií sa musel intenzívne venovať aj reorganizácii vlastných podnikateľských aktivít. S bratrancom Petrom Peštom si po dekáde spolupráce vyjednával zásadné prenastavenie právomoci nad ich spoločnými popradskými mraziarňami Ho&Pe Family.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Podnikanie

Dnes je v nich už veľa vecí úplne inak. Polovičné spoluvlastníctvo bratrancov je v podniku minulosťou. Hokejista podľa obchodného registra ovláda od záveru vlaňajška už štyri pätiny mraziarní. P. Pešta drží iba menšinový 20-percentný podiel a nestojí ani na čele firmy. M. Hossa najal do mraziarní nový manažérsky tím.

Navonok to vyzerá tak, že P. Pešta za pomoci investičných vkladov od M. Hossu dokázal spoločný podnik postupne posunúť medzi najväčšie slovenské mraziarne. Veď firma Ho&Pe Family už nielenže zamestnáva 275 ľudí, ale jej tradičné slovenské múčne jedla, akými sú pirohy, šúľance či knedličky si na trhu získali pomerne vysoký punc kvality.

Prečo sa teda bolo treba rozchádzať a niečo meniť? Prísnejší pohľad na hospodárske výsledky mraziarní TRENDU naznačil, že za zmenou vzťahov bratrancov bola nie úplne uspokojivá finančná situácia firmy. Rýchly rast jednoducho predbiehal vnútorné zefektívňovanie spoločnosti, čo potvrdil aj následný rozhovor s novým výkonným šéfom firmy.

Juraj Sopko týždenníku opísal aj celý príbeh nového delenia mraziarní i to, ako chce podnik po vnútornom ozdravení napredovať ďalej. Reportér TRENDU sa chcel o situácii porozprávať aj s oboma bratrancami ako s hlavnými aktérmi diania okolo mraziarní, no M. Hossa i P. Pešta nechali komunikáciu už len na novom manažmente.

Zdroj: Iveta Vaculová

Stará mama inšpirátorka

Bez ohľadu na súčasnú vnútornú reorganizáciu majú za sebou mraziarne inšpiratívny príbeh ich budovania. Na začiatku bola nová reštaurácia P. Peštu v centre Popradu. Rozbehol ju tam v deväťdesiatych rokoch aj s tradičnými múčnymi jedlami z vlastnej kuchyne. Neskôr ich dokonca začal dodávať aj do iných reštaurácií už pod hlavičkou svojej prvej výrobnej firmy RP Stama.

Dopyt 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Podnikanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.