Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

12.10.2018, 16:15 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v septembri.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Mrazené pečivo naberá na sile

Investor: Minit + Frost
Lokalita: Dunajská Streda + Prešov
Investícia: nezverejnená
Zámer: rozširovanie výroby mrazeného pečiva

Slovenské pekárne už dlhé roky vykazujú straty či nevýrazné plusy. No biznisu s predpečeným mrazeným pečivom, čo sa dopeká až v supermarketoch či malých bufetoch, sa mimoriadne darí. Už dlho to dokazujú tuzemskí priekopníci biznisu – dunajskostredská pekárska rodina Ambrovicsovcov s podnikom Minit, ktorý donedávna niesol názov Fornetti. Minit pri tržbách 29 miliónov eur opäť zarobil vlani skoro milión eur. A už chystá ďalší rast.

Ambrovicsovci chcú produkciu zvýšiť o polovicu. Mesačnú produkciu posunú z tisíc na pol druha tisíca ton.

Rásť chcú cez rozširovanie siete spolupracujúcich obchodíkov s pekárničkami. Dnes ich majú vyše tristo. Posilniť postavenie plánujú aj cez predaj pečiva supermarketom v cudzine.

V rovnakom biznise ako Minit dynamicky rastie aj prešovský Frost. Ten sa s mrazeným pečivom rozbehol len v roku 2012, no vlani mal tržby 21 miliónov eur. Frost je v posledných rokoch ziskovejší ako Minit. Vlani zarobil po skoro zdvojnásobení zisku až 1,7 milióna eur. Minit si svoj historicky najvyšší profit pripísal iba na méte jeden a pol milióna eur v roku 2013.

Frost zakladali miestni podnikatelia, čo sa pôvodne venovali výrobe nanukov. V nanukoch sa však stretli s veľkou konkurenciou značiek z cudziny. V biznise s mrazeným pečivom rastú oveľa rýchlejšie.

Zdroj: Trend.sk

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy investície, TOP 10 investícií

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.