Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čím bol Kuciak pre Kočnera

#allforjan | Od októbra 2015, keď Ján Kuciak začal pracovať pre Aktuality.sk, až do februára 2018 napísal pre tento portál 140 článkov. Nemalú časť z nich venoval Mariánovi Kočnerovi, vtedy ešte len „kontroverznému podnikateľovi“ či „osobe z mafiánskych zoznamov“.

19.10.2018, 05:11 | Marián Leško | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 16

komentár Marián Leško 2017

Za 28 mesiacov napísal o ňom toľko článkov ako o nikom inom. Kto si ich dá dohromady, dostane komplexný obraz nielen o „podnikateľovi“ Kočnerovi, ale aj o všetkých, ktorí mu boli v jeho podvodoch nápomocní. Počínajúc politikmi, pokračujúc vyšetrovateľmi, prokurátormi, notármi, advokátmi, bankami a končiac sudcami.

Kočner ako hlavná téma

Základný dôvod, pre ktorý J. Kuciak písal o M. Kočnerovi tak veľa, spočíva v tom, že „kontroverzný podnikateľ“ bol hyperaktívny a novinár Aktualít.sk jeho aktivity sledoval a opisoval.

V jednom z prvých kočnerovských textov písal J. Kuciak o notárovi Miloslavovi Kováčovi, ktorý – podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej – v záujme M. Kočnera porušil notársky poriadok aj Etický kódex notára. V prvom prípade umožnil, aby Pavol Rusko uznal pohľadávku Kočnerovej firmy, hoci tento úkon vyžadoval súhlas správnej rady neziskovej organizácie Maják nádeje.

Neprehliadnite

„V druhom prípade pomohol notár Kováč ľuďom blízkym Kočnerovi ovládnuť firmu Technopol Servis.“ Notársky úkon totiž urobil „na základe neplatných akcií, respektíve obídením podmienok na zvolanie valného zhromaždenia. Kočnerovi ľudia sa tak vďaka Kováčovi dostali k majetku firmy v hodnote 20 miliónov eur.“ V článku je aj veta, že „notár Kováč v minulosti pracoval aj pre stranu Smer či Úrad vlády Roberta Fica“.

Zmenky na scéne

Potom sa venoval prípadu zmeniek, ktoré 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Rubrika Politika

Tagy Ján Kuciak, vražda Jána Kuciaka