Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto stvoril Kočnera

Nikdy, zriedkavo či len na spoločenských akciách. Týmito slovami opisujú v týchto dňoch prokurátori, finančníci a iní verejní funkcionári svoje kontakty s väzobne stíhaným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Počet prípadov, v ktorých konali neštandardne rýchlo či v rozpore s pravidlami, však ukazuje, že ich vzťahy s M. Kočnerom určite len spoločenské neboli. Kontrolné orgány sa zväčša tvária, že na vyšetrovanie policajtov, prokurátorov a ďalších nie je dosť dôkazov. No do ich získavania sa nehrnú. Problematické prepojenia si medzi sebou pohadzujú ako horúci zemiak.

26.10.2018, 05:11 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 16

„Elitní“ odchádzajú. S odstupným

Dvaja „elitní“ vyšetrovatelia Štefan Jombík a Jaroslav Barochovský sa v súvislosti so staršími prípadmi okolo M. Kočnera spomínajú už dlhšie. Najmä preto, že vyšetrovali priveľa prípadov okolo tej istej osoby. Nedávno požiadali o odchod a zo zboru majú odísť ešte pred koncom tohto roka. S odstupným a bez poškrvny na svojom profesijnom profile.

Podľa informácií TRENDU ich pritom policajná inšpekcia už v minulosti riešila, no nevedno, či v súvislosti s Kočnerovým prípadom. Preverovanie však pochybenia nepreukázalo. V týchto dňoch policajné vedenie potvrdilo, že sa s vyšetrovateľmi o ich práci rozprával aj ich priamy nadriadený. No akékoľvek dodatočné informácie polícia odmieta s odvolaním sa na „osobné údaje“.

Neprehliadnite

Ako je teda možné, že sa v rámci NAKA toľko spisov o rovnakej osobe dostalo práve k týmto dvom vyšetrovateľom z NAKA Stred? M. Kočner si pritom trvalé bydlisko uvádza v Bratislave a v hlavnom meste je aj väčšina jeho aktivít. Podľa informácií TRENDU si títo vyšetrovatelia mnoho prípadov k sebe stiahli s tým, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Rubrika Téma

Tagy Marian Kočner