Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rodiny nepotrebujú barličky, ale pokoj od byrokratov

03.11.2018 | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

04.11.2018 | alf1

osobna skusenost - potomkovia nemaju zaujem o tento druh zivobytia. ak 30 rokov videli, ako to tu funguje. tento stat likviduje male podnikanie, dnes su z neho v podstate uz len trosky. do pismena naplnaju zavery zjazdov k§c o likvidacii kulakov. s hubami plnymi podpory.
na tu temu by som vedel napisat dizertacku. prezil som tomto chlieve uz vsetko, od carnogurskeho po sucasne sparadlo. paradoxne, zivnost som zrusil po viac ako 20 rokoch za vlady "pravice", miklos a spol., donutili nas riesit zivobytie cez potemkiady s.r.o. a postupne sa to stale viac zhorsuje. mladi to vidia a riesia svoj zivot pohodlnejsie - zamestnanim sa v korporaciach a v zahranici.
ak teda neprisli k majetkom cez arizaciu, prvu ci dalsie. to ale nie je ziadne podnikanie, len obycajna sprosta lupez pod stranickym krytim k§c a §tb.

04.11.2018 | salamoon

hlavne pokoj od takych ako Oravec, co si este nevsimol, ze balicky najviac potrebuju a drankaju prave podnikatelia

05.11.2018 | EuroSMS

Ano, presne tak, pan Oravec. Pokial deti vidia, ze rodicia spia tri hodiny denne, sustavne riesia papiere, vykazy, uctovnictvo,... az nemaju realne cas na obsah podnikania a za odmenu kazdy urad vyrubi dan, tak potomkovia skutocne skusaju nieco ine, o com (radsej) nevedia nic. Viezt sa ako zamestnanec pripravi o slobodu, ale dava cas.

05.11.2018 | Vyktorka

Nuž čo, hurné uhry sú posiate byrokratmi, bol ich dostatok a preceda ich ešte vraj naklonoval tuším o 70 tisíc, bolo
povedané, či napísané. Dedo vravievali, len daj byrokratovi do rúk pečiatku a uvidíš, čo s ňou vykoná.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.