Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Inovovať možno naozaj všetko. Aj bez prívlastku smart

04.11.2018, 16:55 | Jozef Andacký | © 2018 News and Media Holding

Pre mužskú časť populácie to môže byť prekvapenie, ale pleťové masky (nie krémy) sú vo svete veľmi populárne. Predávajú sa v miliardách kusov. Zhodíte mejkap a tvár si prekryjete plátenným rúškom, z ktorého si pokožka za štvrť hodinu vezme vitamíny a minerály, dôležité na svoju regeneráciu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Má to však jeden háčik. „Zistili sme, že západné značky majú problém preraziť v Ázii a, naopak, ázijské zasa v Európe a Severnej Amerike. Dôvodom je, že sa od seba veľmi neodlišujú,“ hovorí Liliana Berezkinová, ktorá na start-upovú súťaž prišla z Česka s projektom [n]fibrecare. Jej tím vytvoril tvárovú masku, ktorá na rozdiel od iných nie je vyrobená z klasickej textílie, ale z nanovlákien, rádovo tenších, než je ľudský vlas. Preto to [n] v názve.

Netradičný materiál podľa L. Berezkinovej posúva túto pomôcku pre dámy, ale i pánov na vyšší level. Maska [n]fibrecare je suchá, takže nehrozí neporiadok, keď si ju dávate na tvár alebo keď si ju skladáte. Do pokožky vie uvoľniť viac aktívnych regeneračných substancií ako hociktorý iný materiál, v súčasnosti využívaný na tvárové masky. Jeho presné zloženie je zatiaľ predmetom obchodného tajomstva (firma žiada o patent), no mal by byť 100-percentne biologicky rozložiteľný, a teda aj šetrný k životnému prostrediu.

Prezident Andrej Kiska je veľký fanúšik start-upov.Zdroj: Tomáš Halász/FutureNow Startup Awards 2018

Lepšia hokejka, viac gólov

Český projekt si zo start-upovej súťaže napokon odniesol víťaznú trofej. Z finálovej dvanástky ho štvorčlenná medzinárodná porota vyhodnotila ako najlepší z pohľadu originality, inovatívnosti, impactu i komerčnej škálovateľnosti. No viac než jeho „pôvod“ je na ňom zaujímavé niečo iné.

Neprehliadnite

Ukazuje, že inovácie sa nemusia nevyhnutne spájať s digitálnymi technológiami, že nemusia mať prívlastky ako smart, mobile, social a connected, ktoré sa so start-upovým svetom (a nielen s ním) zvyknú spájať.

To isté platí aj o najlepšie vyhodnotenom slovenskom projekte v súťaži, ktorým sa stal 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Startup Awards

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.