Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neduste reťazce, radšej zobuďte farmárov

05.11.2018, 19:06 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Názor | Nie obhajovaním odvodu z obratu obchodníkov, ktorý vymysleli pseudoekonómovia SNS na ďalšie prifúknutie farmárskych dotácií, by sa mala zamestnávať ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Priamo vnútri svojho rezortu má množstvo oveľa potrebnejšej práce, a to medzi farmármi. Vytláčanie domácich potravín z pultov našich obchodov dovozovými produktmi sa totiž nepodarí eliminovať braním peňazí obchodníkom. Namiesto toho treba zlepšiť podnikanie samotných slovenských farmárov.

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Ivan Haluza, 2017, komentár

Ich zaostávanie za inými konkurentmi je totiž priepastné. Napríklad Belgicko má o tretinu menej agrárnej pôdy ako Slovensko, no zaostáva len v produkcii najlacnejšieho obilia. Oveľa ziskovejšieho mäsa produkuje až desaťkrát viac, zemiakov 20-násobne viac. A to má Belgicko ešte aj o šestinu menší balík dotácií z Bruselu.

Priemerný európsky farmár vie na rovnakej rozlohe zamestnať až dvojnásobok ľudí ako dnes Slováci. Z dnešných necelých 50-tisíc pracovníkov tak náš agrosektor môže ísť práve v najchudobnejších regiónoch až na stotisíc ľudí.

Neprehliadnite

Je pravda, že ministerka na rozdiel od svojich predchodcov aspoň našim farmárom na konferenciách hovorí, prečo konečne popri repke a pšenici nejdú viac aj do produkovania väčších objemov mäsa či zeleniny, ktoré sa musia dovážať. Alebo prečo svoj obchod konečne nespoja do väčších

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.