Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eset sfinalizoval ďalší hatrick

07.11.2018, 09:21 | Lukáš Kvašňák | © 2018 News and Media Holding

Účasť Esetu v rebríčku TREND Firma roka pripomína filmovú ságu Star Wars. Jej jednotlivé epizódy vychádzali v trilógiách. A aj výkony slovenského IT gigantu sú hviezdne. Po troch víťazstvách v rokoch 2008 až 2010 sfinalizoval Eset teraz ďalší hatrick, keď si aj v tomto roku odnáša po tretí rok v rade titul Firma roka.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2018

S lanskými tržbami 470 miliónov eur, ktoré medziročne opätovne vzrástli o šestnásť percent, Eset dominuje slovenskému ítečkovému sektoru. Ešte väčšiu hegemóniu vidieť z pohľadu zisku po zdanení. Jeho hospodársky výsledok sa síce vlani znížil o jedenásť percent, ale aj tak dosiahol závratných 65,5 milióna eur, takže na ziskovosti celého sektora sa podieľa bezmála dvoma pätinami.

Dva hlavné faktory

Kontinuálny rast Esetu súvisí s dvoma hlavnými faktormi. Prvým je skvelá obchodná exekúcia, keďže firme sa evidentne darí nájsť a udržať si klientov aj v náročnom a meniacom sa prostredí IT bezpečnosti. Takmer celé tržby Esetu generovali zahraničné trhy, predovšetkým v Európe a Severnej Amerike. Firma si v uplynulých rokoch vybudovala silnú obchodnú infraštruktúru. Naposledy na jeseň roku 2016 otvorila regionálne centrum pre nemecky hovoriace krajiny v Mníchove.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2018

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.