Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neprenechajme moc nesprávnym kandidátom

10.11.2018, 09:55 | Jozef Ryník | © 2018 News and Media Holding

Názor | V minulosti bol starosta obce vážený človek, zvyčajne aj majetný a mal rešpekt. Neskôr boli šéfovia miestnych národných výborov skôr figúrky v rukách štátostrany, i keď nejaké samosprávne funkcie im ostali. Od roku 1990 sa kompetencie obcí a miest pri samospráve posilňujú.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

rynik jozef komentar 2018

Napriek tomu sa komunálne voľby stále netešia dostatočnej pozornosti ľudí. Účasť sa pohybuje dlhodobo pod 50 percentami oprávnených voličov. Akoby polovici ľudí na dianí v obci či meste, kde žijú, nezáležalo.

Nechodia voliť možno z apatie, zo sklamania z politiky, ale aj z neznalosti. Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že starostovia a miestni poslanci pri rozhodovaní presadzujú v nejakej miere svoj súkromný záujem.

Na druhej strane sú tu ohniská záujmu aj vzdoru. Napríklad občania obce Ruská vyhnali referendom z kresla starostu, keď obecné peniaze používal na súkromné účely. To sa nestáva často. Za roky 2005 – 2015 bolo miestne referendum len v siedmich percentách obcí a len v tretine prípadov sa týkalo odvolávania starostu.

Neprehliadnite

Nevoliči si zrejme neuvedomujú, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy komunálne voľby 2018, Názory, voľby

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.