Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štvrť miliardy eur získal štát od jedinej firmy

07.11.2018, 09:21 | Xénia Makarová | © 2018 News and Media Holding

Šesť firiem odviedlo vlani do štátnej kasy dane a odvody presahujúce sto miliónov eur. Najvyššou sumou vyše štvrť miliardy eur prispel rovnako ako vlani Volkswagen Slovakia. Len jediná spoločnosť z prvej šestice – Železnice SR má slovenských majiteľov, ostatné vlastnia zahraniční investori.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2018

TREND spolu s poradenskou spoločnosťou BMB Leitner po druhýkrát zverejňuje rebríček 50 najväčších platiteľov daní a odvodov na Slovensku. Údaje okrem klasickej firemnej dane zohľadňujú aj daň z príjmov zo závislej činnosti či povinné odvody z miezd.

„Aj keď tržby 200 najväčších firiem na Slovensku vlani celkovo klesli, daň z príjmov zo závisledj činnosti narástla o šesť percent a odvodové zaťaženie dokonca takmer o pätinu. Pre udržateľný rozvoj ekonomiky je kľúčové, aby sa odvodovo-daňové zaťaženie pracovnej sily začalo znižovať,“ konštatuje Renata Bláhová, zakladajúca parnerka BMB Leitner a autorka štúdie.

Ako by hospodárili tí, čo platia najviac

TREND sa najväčších prispievateľov spýtal, čo by v daňovo-odvodovej oblasti uvítali a prečo je podľa nich slovenským folklórom vyhýbať sa daniam. Týždenník zaujímalo tiež to, že ak by podniky mohli rozhodnúť o sume, ktorú odvádzajú štátu, kam by ju najradšej nasmerovali.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2018

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.