Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

13.11.2018, 05:05 | Ivan Haluza | © 2018 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v októbri

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Podnikanie

Slováci zaplavia Európu nabíjačkami pre elektromobily

Investor: GreenWay
Lokalita: stredná a východná Európa
Investícia: 34 mil. €
Zámer: rozšírenie siete nabíjačiek pre elektroautá

Slovenská spoločnosť GreenWay pokračuje v posilňovaní dominantného postavenia v regióne strednej a východnej Európy v oblastí nabíjacej infraštruktúry pre elektroautomobily. Firma, ktorú založili bývalí bankári Peter Badík a Juraj Ulehla, aktuálne plánuje masívnu investíciu do rozšírenia siete rýchlonabíjacích staníc za 34 miliónov eur.

V stredoeurópskom regióne bude smerovať aktivity predovšetkým do výstavby zhruba 850 nových nabíjacích staníc. Sedemnástimi miliónmi eur firme prispeje na expanziu aj Európska investičná banka v rámci programu InnovFin. Ten je určený pre inovátorov na energetické demoprojekty.

Firma v súčasnosti prevádzkuje sieť 120 verejných nabíjacích staníc na Slovensku a v Poľsku. Na expanziu do Poľska využila spoločnosť granty Európskej komisie vo výške 6,2 milióna eur. Vďaka novej investícii chce preraziť aj na ďalších trhoch v krajinách strednej a východnej Európy.

Ako to pri nových projektoch býva, návratnosť biznisu GreenWay je len na začiatku. Tržby spoločnosti síce vlani medziročne vyskočili z necelých 200-tisíc na bezmála 1,2 milióna eur, no jej strata dosiahla 172-tisíc eur. Po rozšírení využívania elektromobilov môže byť biznis GreenWay ako trhového lídra v oblasti nabíjacej infraštruktúry veľmi zaujímavý.

Zdroj: TREND.sk

Pokračovanie článku - stránka 1 z 7
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Podnikanie

Tagy TOP 10 investícií

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.