Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto môže opraviť krajinu

17.11.2018, 09:44 | Oliver Brunovský | © 2018 News and Media Holding

Vo viacerých komentároch po komunálnych voľbách, ktoré s prevahou vyhrali nezávislí kandidáti, sa opakovalo konštatovanie, že teraz je situácia neprehľadnejšia ako kedykoľvek predtým a primátorom a starostom sa bez zázemia politických strán bude veľmi zle „vládnuť“.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

brunovsky oliver komentar 2018

Mňa však oveľa viac ako táto aktuálna hrozba dráždilo v posledných mesiacoch a rokoch čosi iné. A môj postoj k ponuke vo voľbách sa formoval a upevňoval zakaždým, keď vo „veľkom“ parlamente za niektorý rozumne znejúci návrh nezahlasovali ľudia z koalície alebo opozície iba preto, že prišiel z druhej strany. Aj vždy vtedy, keď vláda a jej poslanci namiesto predpísaného legislatívneho procesu volili rýchlu prílepkovú skratku, aby sa vyhli odbornej diskusii a serióznemu posúdeniu dosahov navrhovaných zmien. Čo tam po zdravom rozume, legitímnych záujmoch bežného voliča...

My sme predsa držitelia moci, my určíme, ako národ bude žiť. Arogancia moci, pocit nadradenosti ľudí s nadobudnutou poslaneckou imunitou a znásilňovanie štátnych inštitúcií, aby zneužívanie moci kryli, najmä to spôsobilo, že ľudia mnohým politikom prestali veriť. A strany? Tie to de facto organizovali. Preto čoraz viac strácajú legitimitu zastupovať veľkú masu občanov.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy komunálne voľby 2018

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.