Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Samsung tlačí 8K do mainstreamu. Prečo má ľudí zaujímať, keď nemajú ani 4K

Na diskusiu o novom rade televízorov od Samsungu s 8K rozlíšením je potrebná chladná hlava. Zatiaľ takmer na všetkých pôsobí táto novinka ako megalomanský koncept či predražená nepotrebnosť. Občas sa podľa reakcií zdá, že ľudí irituje, čo si to Samsung vôbec dovolil.

25.11.2018, 06:48 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 2

Kladú si otázky, načo robia 8K televízory a či sme si pred týždňom kúpili nový 4K televízor zbytočne. Aj to s obavami, lebo väčšina televíznych staníc vysiela ešte len vo full HD. Bolo by naivné myslieť si, že inžinieri Samsungu si tieto otázky nepoložili tiež. Mal som príležitosť pár dní testovať, ako na ne odpovedali.

Neprehliadnite

8K nie je novinka

Nejdem opisovať funkcie, vlastnosti a kvalitu testovaného televízora Samsung Q900R bez toho, aby som sa najskôr nezbavil primárnej záležitosti. Tou je trochu hlbšie rozobrať, čo vlastne znamená 8K rozlíšenie v televízoroch. Pretože hoci s tým Samsung neprišiel ako prvý, zjavne má predpoklady rozšíriť túto technológiu medzi masy.

Je dobré si uvedomiť, že čisto technicky 8K nie je v skutočnosti až taký extrém, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Lepšie povedané, závisí od veľkosti obrazovky, ktorá má toto rozlíšenie. Samsung Q900R je dostupný s uhlopriečkami 65, 75 a 85 palcov.

Zdroj: Samsung

Napríklad v strednom prípade to je spojenie štyroch 4K displejov s uhlopriečkou 32 palcov. A takýto 4K monitor už určite nie je žiadna rarita. Aj to je jeden z motívov, prečo sa podľa zástupcov kórejskej firmy do 8K pustili. Na 4K monitor sa pozeráme približne do 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Rubrika Enjoy

Tagy 4K, 8K, Samsung, televízor, test, UHD