Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bugárova strana sa stala rohožkou pre predsedu Smeru a šéfa SNS

Pričinením politikov vládnej koalície sa verejný život v posledných dňoch zmenil na tragikomickú frašku, v ktorej by sa aj tvorca absurdného divadla Eugen Ionesco cítil neisto a stratený. Politické subjekty prijímajú stanoviská a činitelia strán vydávajú vyhlásenia, ktoré predstierajú vážny obsah, ale v skutočnosti sú iba útokom na zdravý rozum a elementárnu logiku.

23.11.2018, 05:05 | Marián Leško | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 4

komentár Marián Leško 2017

Politika, ktorá by sa mala zaoberať predovšetkým správou vecí verejných, sa v uplynulých týždňoch zmenila na priebežné hlásenie o mentálnom stave jej aktérov. Je zjavné, že vládna zostava, ktorá je beznádejne pohltená sama sebou, nemôže byť garnitúrou riešiacou spoločenské problémy, lebo ona sama je problém. Tak ako aj tri vládne strany.

Ficov pokus o štátny prevrat

Na otázku, čo sa vlastne na Slovensku stalo po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, Robert Fico aj pre český týždenník Echo zopakoval to, čo hovorí už dlhé mesiace: „Odohral sa pokus zmeniť mocenské pomery bez parlamentných volieb. To vie dnes na Slovensku každý.“ V nie príliš rozsiahlom rozhovore túto mantru zopakoval päťkrát.

Oceňme, že namiesto formulácie, že tu v marci a apríli došlo k pokusu o štátny prevrat, na ktorom sa mal podieľať prezident, médiá a mimovládne organizácie, dal R. Fico prednosť floskule, že išlo o pokus „zmeniť mocenské pomery bez parlamentných volieb“. Obsahovo je to síce jedno a to isté, ale štylisticky je táto formulácia miernejšia. Čo však nič nemení na fakte, že v jednej i v druhej podobe ide o totálnu hlúposť.

Neprehliadnite

Na Slovensku vie každý, že veľké protesty, ktoré sa tu konali v jarných mesiacoch, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Rubrika Politika