Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hodnota za peniaze sa musí stať rutinou

04.12.2018 | Michal Lehuta

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

05.12.2018 | Roman Kanala

Útvar Hodnota za peniaze majú na ministerstve grafov a financií. Hovoria do všetkého. I do dopravy. Ako to dopadne, popísal som v blogoch:

Hodnota za peniaze R2
Ak sú útržky informácií, ktoré unikli do tlače pravdivé, tak je čoho sa obávať.
26.08.2017
https://blog.etrend...

Ekonomické modely a R2
Väčším problémom, ako presnosť modelu, môže byť interpretácia výsledkov.
12.09.2017
https://blog.etrend...

V čom tkvie problém s metodológiou výpočtov úžitku diaľnice Útvaru Hodnota za peniaze
Súčasná metodika obsahuje kladnú spätnú väzbu.
09.11.2017
https://blog.etrend...

V skratke: ide o manipuláciu, lebo objektívnymi kritériami by výstavba diaľnice na Žilinu nikdy nemohla prejsť. Tak sa to narafičilo inak. Útvar hodnota za peniaze žilinskú diaľnicu nehodnotil a nebude hodnotiť, ale zato ho fašisti s radosťou pustili na výstavbu R2 a mädlili si ruky. A naozaj to dopadlo tak, ako čakali.

Útvar Hodnota za peniaze používa inzitné ekonometrické modely a má tam inkoherencie a poruchy izomorfizmu. Teda zhody modelu s posudzovanou realitou. Keď im vyjde pre R2 prinízka hodnota intenzít na investície, tak prehlásia, že treba rozšíriť existujúcu cestu, aj keď sa tá fyzicky rozšíriť nedá. Pritom rozširovanie cesty do ich modelov vôbec nevstupovalo, a teda bol porušený izomorfizmus. Doporučenia takého typu je možné formulovať len na základe modelu, ktorý niečo také berie do úvahy ako alternatívu. Okrem toho treba použiť obe metodológie top-down a bottom-up.

12.02.2019 | Jaro Polakovič

Hodnota za peniaze je blud ako neustaly ekonomicky rast. Zacnite konecne hovorit o udrzatelnosti!!!

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.