Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Manažér firmy E.ON: Obávam sa, že Mochovce budú jeden veľký odpis

04.12.2018 | Ján Kováč

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

04.12.2018 | Truhlik999

Korupcia

05.12.2018 | bluehen

Vedia vobec v tom eone co vsetko jeden od nich vyklada svetu?

05.12.2018 | Roman Kanala

V Hambachu medzi Kolínom a Aix-la-Chapelle bol kedysi krásny dubový prales. Firma RWE tam ťažila hnedé uhlie povrchovou metódou. Za 40 rokov sa 90% rozlohy pralesa premenilo na mesačnú krajinu. Chceli by to vyťažiť všetko do 2040, ale zobudili sa aktivisti a les začali chrániť fyzickou okupáciou a súdnymi spormi a odvolaniami. Les je vzácny, rastú tam stáročné duby, buky, hraby, žijú netopiere, ropuchy a vzácne druhy vtáctva. Už ostalo len posledných 700 hektárov. Aktivisti si tam v 2012 postavili búdky v korunách stromov a odvtedy tam žijú. Jeden z nich zomrel pri páde z visutého chodníka medzi stromami, keď filmoval policajnú akciou na evakuáciu stromových ľudí. V októbri 2018 im súd vydal predbežné opatrenie, lebo štúdia dopadu na životné prostredie elektrikárov bola nedbanlivá a neboli spomenuté netopiere. Tak sa nesmie rúbať až do konečného rozhodnutia.

O úlohe amerických republikánov pri sabotáži účinných opatrení na ochranu planéty je blog

Ako sme prehrali boj s globálnym otepľovaním
18.11.2018
https://blog.etrend...

05.12.2018 | Truhlik999

Cieľom korporácie je generovať zisk.
Zial, vedľajšie škody neriešia.

Ludia su hlupaci, za korunu zničia zivot na celej planéte.

Ekoteroristi su posahani, ale aspon vedia upozorniť na problemy.

06.12.2018 | Vlasko

Aha truhlik sa znova ozval. Ako je to s vypustanim CO2 v pripade USA ? Zvysuje sa alebo znizuje ? Napoveda tu:
https://www.investo...

Presne ako sa v tom clanku pise: zeleny a ich obsmrdaci su komunisti. Planeta ich nezaujima. zaujima ich zavedenie socializmu a/lebo komunizmu. "Ochrana" planety je druhorada

06.12.2018 | salamunovi bratia

Bez ironie, ozaj by ma zaujimal nazor Shaggyho na temu ochrany zivotneho prostredia.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.