Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štát si od januára zoberie osem percent z neživotných poistiek

30.11.2018 | Peter Csernák

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

30.11.2018 | Roman Kanala

Riešením je poistenie v zahraničnej spoločnosti. Tie Fico nevie zdaniť. Ale neviem, či to je právne možné.

30.11.2018 | Roman Kanala

Reagoval som predčasne, tuto to je v článku:

„Takéto prípady, keď občania uzatvárajú poistné zmluvy so zahraničnými poisťovňami, ktoré nemajú zriadenú pobočku v SR, sú naozaj veľmi ojedinelé,“ tvrdí hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová. Ak niekto predsa len využije takúto možnosť, musí podať daňové priznanie a zaplatiť osempercentnú daň.

01.12.2018 | Andrej_sk

Nie je mi jasne, ktora zahranicna poistovna by poistila nehnutelnost alebo firmu na Slovensku. Potom pri likvidacii poistnych udalosti oni budu kontrolovat dokumentaciu s reviznymi kontrolami, riesit opravnenych majitelov s katastrom, ci komunikovat s SHMU? Nehovoriac o vydavkoch na zahranicne sluzobne cesty pre pracovnikov odbornych oddeleni odobrujucu kazdu vyssiu poistku, ci pre samotnych likvidatorov.
A presne ako je tu uz spomenute, zahranicne poistovne su drahsie ako nase.

30.11.2018 | Emasculate

Kanala ak nevies ci je to pravne mozne, preco hovoris o rieseni? Zakon hovori ze dan platia aj zahranicne poistovne ktore poistia slovenskeho klienta. A ked ju nezaplatia, musi ju uhradit klient priamo. Neviem ktora firma si chce toto zobrat na triko.

Ale mimo toho super napad, treba utekat do rakuska po tie tri az patnosbne drahsie poistky. Mimochodom tiez s danou poistenia. Tusim 11 percentnou.

01.12.2018 | Roman Kanala

Teoreticky nemusia vedieť, kto sa kde poistil. Nie všade je zlodejská daň z poistenia.

30.11.2018 | marek_xara

Už v době co jsem psal svoji "prvotinu": http://bit.ly/2PnSlxe jsem věděl, že je pojištění obchod se STRACHEM. Dnes už to vím JISTĚ. Pojišťovny spoléhají na to, že se s velkou pravděpodobností nic nestane. A klient na to, že mu pojišťovna pomůže. Jak to dopadá? Vy platíte a oni inkasují. A až se ocitnete v loji tak si najdou takové kličky, že se z toho ... (ano uvolníte). :D A stát? Možná Vám pak dojde, že stát jste i vy. Ale v .... budete jen vy. :D

30.11.2018 | citatelTrendu

Poistenie je obchod so strachom? No neviem, spýtaj sa toho drobného predajcu lokší ktorému zhorel stánok na na budove Rolando čo vlastní Kooperatíva pred 2 dňami na viančoných trhoch spôsobil škodu za vyše 200 tisíc eur. Ten si môže hodiť mašlu, poistku určite nemá a ručí celým svojim majetkom.

Nemusíš mať poistku, ale potom nevyplákavaj ak o majetok prídeš alebo spôsobíš škodu inému. "Milujem" potom precítené články v médiách s prosíkom. Houby, máš mať poistky ako všetci.

01.12.2018 | Andrej_sk

furt to tu vyplakavas, tak sa nepoisti.
rovnako ako niektori tvoji sukmenovci v Tatrach, ktori potom museli zacvakat celonocnu patraciu akciu Horskej sluzby, ci prevoz kamaratovych pozostatkov helikopterou. kvoli 3 eur na den.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.