Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Táto doba praje najbohatším

Ekonomike sa darí a počet privátnych klientov nám rastie. A to nielen tradične v starších a skúsenejších vekových kategóriách, ale aj mladších. To tvrdí riaditeľ pre privátnu klientelu UniCredit Bank na Slovensku Roman Hajduk. Mladší klienti majú podľa neho väčšiu tendenciu ísť aj do rizikovejšieho investovania než generácia ich rodičov, ale táto odvaha riskovať nie je prehnaná. „Sú skôr pragmatickejší, dynamickí a najmä výrazne orientovaní na nové technológie,“ dodáva.

25.12.2018, 15:00 | Peter Csernák | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Nárast počtu klientov hlási aj J&T Banka. „Na Slovensku získame každý rok viac ako 1 000 nových klientov,“ hovorí Anna Macaláková, riaditeľka banky na Slovensku.

Okrem vyššieho počtu nových klientov privátni bankári zaznamenávajú vyššie príjmy u tých doterajších. „U existujúcich klientov zaznamenávame nárast aktív pod správou, čo predstavuje vyšší podiel nárastu ako v prípade aktív nových klientov,“ vysvetľuje Miroslav Paulen, riaditeľ Divízie privátneho bankovníctva ČSOB.

Pochvaľuje si aj Tatra banka. „Rok 2018 považujeme z pohľadu nárastu aktív a počtu klientov privátneho bankovníctva za veľmi úspešný. Nie je však dominantne ovplyvnený trendom nárastu príjmov obyvateľstva,“ uvádza Marek Neckár, riaditeľ odboru privátneho bankovníctva banky.

Neprehliadnite

Vstupenka k službám na mieru

Keď sa vybraní ľudia dostanú do starostlivosti privátneho bankára, otvoria sa im celkom nové možnosti, ktoré im doteraz banka neponúkala. „Klienti privátneho bankovníctva získavajú prístup k unikátnym investičným riešeniam. Otvorená 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo