Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

10 investičných zámerov, ktoré môžu najviac nakopnúť ekonomiku

02.02.2018 | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

02.02.2018 | gejza77

ďakujem, že ste zverejnili aj osoby z pozadia jednotlivých investícií .... aspoň viem, ktoré produkty budem ignorovať, lebo mám morálny problém s niektorými "podnikateľmi"

02.02.2018 | Nemo21

mozno este viac polskych vyrobkov, ovocia a zeleniny? asi to nebudem riskovat
"Tri stovky prevažne vidieckych predajní siete CBA Slovensko preberá od rodiny Šufliarskych poľská private equity skupina Enterprise Investors"

02.02.2018 | pinpo

ach takychto milujem, pocuje slovo polske ci poliak a hned vie o co sa jedna. EI je iba investicny fond, tak ako kedysi vlastnili Kofolu (vtedy ti to asi nevadilo) a medzi investormi by mali byt este Rotschildovci. Vsak pozri na ich webe info o zakladateloch. Polsko je velky trh, vela firiem, kupis tam presne to za co zaplatis. Ked zaplatis malo dostanes sunt, priplatis, tak dostanes lepsiu kvalitu. Obkladacky, nabytok,... vsetko sa odtial dovaza, ze SK podnikatelia kupia to najlacnejsie a nasledne draho predavaju nie je chyba poliakov ale kupujucich.
Tie firmy tam totiz vlastnia zahranicne spolocnosti a nasledne predavaju ako "made in germany" a pod
Rovnaky nabytok z Kika je o 50% drahsi ako v predajni v polsku, kde si mozes vybrat farbu a material. V Kika nie.

02.02.2018 | Nemo21

a co to meni na poznatku, ze sa polske produktu dostanu lahsie na trh a rovno do siete CBA?
Vela slov a pritom nulova pridana hodnota.. a o tvoje city nestojim, zaujimaju ma fakty ;)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.