Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výsledky radia Tipos k najlepším. Prečo to na titul top štátnej firmy nestačí

V roku 2016 dosiahli tržby 431 miliónov eur, zisk bol takmer desať miliónov. Tipos síce patrí medzi najviac zadlžené firmy, stále je to však menej ako priemer trhu a záväzky sa firme darí znižovať.

07.02.2018, 14:34 | Zuzana Petková | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Dobré hospodárske výsledky sú podmienené nepochybne segmentom, v ktorom podniká. Ovplyvňuje ich aj skutočnosť, že Tipos má na trhu monopol v oblasti hazardných hier prevádzkovaných na internete.

„Či dôjde, alebo nie k liberalizácii internetových hier, je otázka na politikov – za nás len môžem povedať, že naša spoločnosť nepôsobí len v oblasti štátneho monopolu, ale pohybuje sa aj v trhovom prostredí, kde je trendsetterom napríklad v oblasti okamžitých lotérií,“ povedal pre TREND generálny riaditeľ Tiposu Ján Barczi.

Oblasť hazardných hier nie je na európskej úrovni jednotne regulovaná. Čo sa týka online hier, v EÚ rastie tlak na vytvorenie spoločnej právnej úpravy a liberalizáciu tak, aby ich mohli prevádzkovať viaceré subjekty. (Na Slovensku aj Fortuna, ktorá patrí Pente rovnako ako vydavateľ TRENDU – NMH, pozn. TREND.)

Podľa J. Barcziho si treba uvedomiť aj vývoj monopolu na internetové hry v našich podmienkach. „Pri jeho zavedení boli internetové hry ešte v plienkach, za posledné roky však došlo k extrémne rýchlemu rozvoju a dnes sa internet stáva jednou z kľúčových platforiem pre oblasť hazardu,“ zdôraznil.

Neprehliadnite

Odvod do rozpočtu

Tipos odvádza do štátneho rozpočtu špeciálny odvod z lotériových a stávkových hier. Za vlaňajšok je to suma 40,5 milióna eur. Štátna politika v tejto oblasti čelila kritike, že peniaze 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Tagy štátne podniky, Tipos

Diskusia (0 reakcií)