Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gorila zostane symbolom doby

13.12.2018, 06:37 | Eva Mihočková | © 2018 News and Media Holding

Názor | Z trezora Mariána Kočnera nečakane vypadol kostlivec, ktorý sa však obrazne skrýval v skrini Roberta Fica a skupiny Penta. To sú pravdepodobne poslední dvaja aktéri kauzy Gorila, ktorým by potvrdenie autenticity odpočúvania a škandalóznych korupčných praktík mohlo ešte ublížiť. Všetci ostatní sú už mimo aktívnej politiky i verejného záujmu. Na preosievanie strachu sa však dá vziať ešte jemnejšie sito. A na tom sa zachytí už len Robert Fico a Smer.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Editoriál

Tagy

Gorila, Názory

komentar mihockova eva 2018

Gorila už totiž s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane nikoho pred súd, a to aj v prípade, že by sa nájdené odpočúvania mohli použiť v trestnoprávnom konaní. Bývalý predseda ÚS Ján Mazák v rozhovore pre TREND pripomína, že nikto presne nevie, čo vlastne Kočnerov USB kľúč obsahuje.

Môžu tam byť akékoľvek nahrávky odpočúvania bytu na Vazovovej ulici a nemusia sa zhodovať s tými, ktoré Ústavný súd označil za protizákonné. Ak by to potvrdilo aj znalecké dokazovanie, mohli by sa použiť ako nepriamy dôkaz pavučiny korupčných transakcií, ktoré doteraz nebolo možné dôveryhodne označiť za úplatky.

Neprehliadnite

Lenže od spáchania predmetných skutkov už uplynulo viac ako desať rokov, a to je v prípade dokazovania korupcie veľmi dlhý čas. V celom prípade je príliš veľa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Editoriál

Tagy Gorila, Názory

Súvisiace články

Čo nadelil Mikuláš kauze Gorila

Čo nadelil Mikuláš kauze Gorila

Nové obžaloby, nahrávka nájdená v Kočnerovom trezore a pestrá škála právnych názorov o jej právnom použití oprášili jednu z kľúčových káuz Slovenska 10

Elitný slovenský právnik: Nahrávky z Kočnerovho USB môžu byť legálne

Kapitalizmus je mýtus. Zopár megakorporácií požiera slabú konkurenciu

Čo má Fico proti Špirkovi

Oplatí sa dobrovoľne poistiť v Sociálnej poisťovni?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.