Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krok tri: Správne materiály

12.12.2018, 09:38 | Simona Borovská

Učiť sa cudzí jazyk nie je ľahké. Spraviť jedno impulzívne rozhodnutie a odhodlať sa na to je len tá najľahšia časť. Po nej príde náročnejšia otázka: Kde začať a ktorou cestou sa vybrať?

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Použi rozum

Na prvom rázcestí sú dve možnosti. Buď si najmeme lektora, ktorý nás bude sprevádzať celou cestou a poskytne nám všetky materiály a podklady, alebo si sami zvolíme, kadiaľ chceme ísť, čo sa chceme naučiť ako prvé a čo zďaleka obídeme. Ak si zvolíme možnosť jedna, hmla sa zrazu zdvihne a cesta je jasná. Druhá možnosť sa môže zdať odstrašujúca, no pre mnohých vrátane mňa je omnoho zaujímavejšia a zábavnejšia. Otázka teda znie: Ako spraviť prvý krok v samoštúdiu?

Pred pár mesiacmi som sa dozvedela, že ak chcem maturovať zo španielčiny, musím sa na to pripraviť sama, keďže sa seminár tento rok neotváral.

Nazhromaždila som si tonu materiálov, objednala si Sto rokov samoty v origináli, kúpila si zápisník a pustila sa do toho. Problém bol, že som mala päť rôznych kníh na gramatiku a slovnú zásobu. Metóda, že si zvolím jednu tému (začala som s číslovkami) a budem sa ju učiť zo všetkých kníh, nebola – ako sa dalo čakať – úspešná.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Použi rozum

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.