Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kovbojka o revíry v priamom prenose

03.01.2019 | Ivan Haluza

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

30.12.2018 | wesely

pre Kvietika: horn je trúbka alebo aj lesný roh, na ktorom si poľovníci radi zatrúbia (do útoku) :D

31.12.2018 | Morris

nechcem kritizovat cely clanok ale jedna vec mi nesedi: 15 obycajnych chlapov ponuklo za rocny najom reviru 57.000 euro.
To je 3.800 eur za jedneho.
Pisete "Ich ponuka je tak v súlade s nedávnymi vyhláseniami ministerky pôdohospodárstva o potrebe zľudovenia poľovníctva"

co je na tom ludove?

03.01.2019 | bozsky

Neviem, co je vsetko v cene, ale ak by som mal napr. 10 diviakov v cene, je to vyhodna ponuka.

04.01.2019 | emplk

Možno za "ľudové" by sa mohlo pokladať to, že z 15-tich obyčajných chlapov nikto nie je "náš človek" napojený na vládnu mafiu, ale sú to obyčajní miestni chlapi. To nie je dostačujúce?

04.01.2019 | Morris

ak chceme, aby poľovníkov bolo viac, nemôžme pýtať 3800€ ročne za osobu a očakávať, že niekto strávi 150-250 hodín len lesníckymi prácami. Je to veľa!

05.01.2019 | Roman Kanala

Na Zlodejsku došlo k premnoženiu poľovníkov. V prepočte na obyvateľa ich je niekoľkonásobne viac, ako v Rakúsku či Francúzsku. Ich odstrel je nedostatočný - napríklad Starý Uj ich strelil dvoch a stále ich je priveľa. Tak nech je regulátorom cena. Zbohatlíci bez vzťahu k prírode cenu zaplatia. Ostatní si to môžu odpracovať. Ak sa vyžaduje jedno i druhé, je to účinný filter. Zatiaľ to však je tak, že rozhodujú len peniaze. Tie oficiálne položené na stôl a tie posunuté pod stolom.

05.01.2019 | Morris

Už som ti postol čísla počtov poľovníkov, ktoré vyvracaju tvoje tvrdenie. Prečo tú nepravdu opäť opakujes?

04.01.2019 | gejza77

chýba trest smrti za ekonomickú kriminalitu a korupciu

05.01.2019 | Niless

Kvietik ziskal od Statnych Lesov reviry aj inde a vysackoval z lesov povodne polovnicke zdruzenia. Tot nedavno reviry Podhajska a okolie.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.