Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fastfood na Bôriku a iné nezrovnalosti o „bodke za únosom“

20.12.2018 | Marián Leško

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

20.12.2018 | Brano L.

Ja verím Kaliňákovi. Tak dokonalý a pracovitý minister a s tak vysokým IQ by odhalil akýkoľvek podvod a nikdy by nesúhlasil s podvodným konaním ;)

20.12.2018 | sunkaster1

problem je inde. leskova zakladna premisa je chybna, pretoze na zaklade neskorsich informacii vyslovuje tezu, ze o tom kalinak musel vediet: "Taká návšteva nemala štandardný priebeh a ani zmysel. Vzniká tak dôvodné podozrenie, že mala prikryť a dokonať zločin." ja nehovorim, ze to bolo standardne, ale vyvodzovat z toho, ze muselo byt jasne, ze pojde o zlocin? to su skratka neznalosti logiky.
a to je zrejme aj problem kalinaka - kamosom Vietnamcom vybavil, co chceli, ale netusil, preco to chceli. a oni ho skratka vyuzili.

20.12.2018 | OliWer1

Kamosom Vietnamcom vybavil... ved o to ide, preco boli Vietnamci taki kamosi aj predtym.

20.12.2018 | zajo-

Zaujímavý článok spred roka:

Kaliňák: Slovensko je pripravené pomôcť Vietnamu v oblasti bezpečnosti:

https://domov.sme.s...

20.12.2018 | alf1

ach so...
a co faktura? na trase praha - bratislava - moskva a spat. fekturu zaplatila vietnamska komunisticka strana komu na ucet? lebo na ucet statnej pokladnice nedorazil ani cent. vladne lietadla sa u nas fakturuju, ze? ci nas zase len nehorazne klamali?
iba ak by sme financne podporovali a dotovali zo zakona zlocinecky rezim, ktory nase zakony davaju na rovnaku uroven s fasistickym.
tak?

24.12.2018 | IvanPe

Suns...:
Neznalost logiky?
Tak podla tej vasej logiky je Kalinak neschopny trulo, kroreho kamosi obabrali ako maleho chlapca “kamosom Vietnamcom vybavil, co chceli, ale netusil, preco to chceli. a oni ho skratka vyuzili.” Co samozrejme Kalinaka nezbavuje zodpovednosti, akurat robi z vlady Slovenska a jej silovych zloziek bandu hlupakov.
Tak neviem co je lepsie?!
Leskov predpoklad, ze o tom vedel a ma nadalej vlastne zaujmy vo Vietname (zamlcany dosledok), ktore uprednostil pred bezpecnostou svojej vlasti, alebo aspon porusit zakony tejto krajiny, prinajmensom? Alebo vas predpoklad, ze za to jeho vlastna hlupost a nadutost?
Najhorsie co sa moze Slovensku diat je, ze ho riadia hlupaci baziaci po moci, pre ktoru su ochotni urobit hocico, aj pomahat pri trestnom cine.

20.12.2018 | HromBlesk

Čítam Hlavné správy alebo prestížny ekonomický časopis???

20.12.2018 | OliWer1

Pohlavne spravy by o tomto nepisali. Ano, ekonomicky aspekt clanku chyba. Zatial totiz nevieme, ako sa vietnamski sudruhovia revansovali - nepozname protihodnotu, ktoru obdrzal Kali vlastnou hlavou.

20.12.2018 | Marek111

Co ta to trapi? Podla Kalinaka su HS doveryhodne medium a on sam odkazuje na clanky v HS.

20.12.2018 | iljas

Parafrázujúc autora článku z čias jeho textov počas mečiarizmu - ak by to Kaliňák s vietnamcami plánoval na zakrytie trestného činu, vyzeralo by to presne tak, ako to prebehlo ... povinné čítanie a povinné premýšľanie pre každého!

31.12.2018 | mba

Expresne vybavovanie pasu pre uneseneho hovori o vsetkom. Aj o tom, ze to bola vedoma spoluucast. Keby islo o standardnu navstevu, cloviecik bez papierov mohol odletiet neskor. Nebola to ziadna dolezita osoba v sprievode. Len to by sa mu dobrovolne nechcelo.

V tomto pripade ide opat iba o to, ci zucastneni poskokovia prehovoria (najlepsie pred nemeckym sudom), alebo opat raz pre vlastne plne brucha a strach ustupia statnemu terorizmu.

31.12.2018 | kaarol

To sa fakt neda infozakonom overit, ci v case tejto kratkej navstevy bol v systeme MV vyrobeny pas pre obcana vietnamu resp vietnamskej narodnosti?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.