Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vysokoškolský titul ako vstupenka do práce? Tie časy sa končia

Vzdelávanie. Tam sa mala udiať „the next big thing“, teda globálna revolúcia podľa vizionárov a fanúšikov nových technológií. Po tom, ako svet zmenili širokopásmový internet, smartfóny, sociálne siete či kryptomeny, to mali byť školy a ich tradičný model vzdelávania, ktoré aplikácia nových technológií prevráti hore nohami. Nestalo sa.


05.01.2019, 05:40 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 25

Učitelia a žiaci získali interaktívne tabule a vzdelávací softvér, dostupný online, učebnice doplnili tablety a objavujú sa nástroje virtuálnej reality, ktoré umožňujú nevídanú formu vnímania učebnej látky. Z pohľadu obsahu vzdelávania – kto chce, nájde na internete edukatívne video s výkladom antickej drámy Antigona, Neprebudeného od Martina Kukučína či Mendelejevovej tabuľky chemických prvkov. Či už „hardvér“ alebo „softvér“, všetko sú to nástroje na lepšie, názornejšie, efektívnejšie vyučovanie, ale nie Škola 2.0.


Ohrozené postavenie škôl


Najväčšie nádeje vkladali investori do online prístupu ku vzdelaniu. Internet obsahuje kompletné poznanie ľudstva. Kto je na sieti, môže si zadarmo načítať čokoľvek od dejín popolnicovej kultúry až po výrobu atómovej bomby.

Načo učiteľov, keď si každý môže vybrať, čo a kedy sa naučí z tých najlepšie spracovaných tutoriálov, od najlepších odborníkov na tému? No ani online vzdelávanie vo forme hromadných otvorených online kurzov nezrútilo vzdelávací systém v žiadnej krajine a neposlalo do krachu žiadnu univerzitu.


Neprehliadnite

2019

Hodnota vysokoškolských titulov bude ďalej klesať, firmy budú viac rozlišovať, z akej školy je absolvent, a kvalitné školy sa budú snažiť odlíšiť od tých menej kvalitných

Ukázalo sa, že online kurzy využívajú najmä ľudia s 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 25

Tagy Slovensko a svet 2019