Učitelia a žiaci získali interaktívne tabule a vzdelávací softvér, dostupný online, učebnice doplnili tablety a objavujú sa nástroje virtuálnej reality, ktoré umožňujú nevídanú formu vnímania učebnej látky. Z pohľadu obsahu vzdelávania – kto chce, nájde na internete edukatívne video s výkladom antickej drámy Antigona, Neprebudeného od Martina Kukučína či Mendelejevovej tabuľky chemických prvkov. Či už „hardvér“ alebo „softvér“, všetko sú to nástroje na lepšie, názornejšie, efektívnejšie vyučovanie, ale nie Škola 2.0.
Ohrozené postavenie škôl
Najväčšie nádeje vkladali investori do online prístupu ku vzdelaniu. Internet obsahuje kompletné poznanie ľudstva. Kto je na sieti, môže si zadarmo načítať čokoľvek od dejín popolnicovej kultúry až po výrobu atómovej bomby.
Načo učiteľov, keď si každý môže vybrať, čo a kedy sa naučí z tých najlepšie spracovaných tutoriálov, od najlepších odborníkov na tému? No ani online vzdelávanie vo forme hromadných otvorených online kurzov nezrútilo vzdelávací systém v žiadnej krajine a neposlalo do krachu žiadnu univerzitu.
Neprehliadnite
-
Kalendár očakávaných udalostí v roku 2019
Tridsať rokov od nežnej revolúcie Slovensko spozná svojho piateho prezidenta i nový... -
Odkiaľ príde ďalšia migračná vlna
Slováci majú pocit, že v krajine žije štrnásťkrát viac imigrantov, ako je...
2019
Hodnota vysokoškolských titulov bude ďalej klesať, firmy budú viac rozlišovať, z akej školy je absolvent, a kvalitné školy sa budú snažiť odlíšiť od tých menej kvalitných
Ukázalo sa, že online kurzy využívajú najmä ľudia s
Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU
už od 94 centov / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
- Obmedzenie reklamy na TREND.sk
Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €
Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.