Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako vyzerá sociálny štát Roberta Fica? Málo muziky za málo peňazí

12.02.2018 | Filip Obradovič | Michal Lehuta

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

13.02.2018 | Roman Kanala

Skvelý článok. Fakty.

A teraz môj názor: Švajčiarsko s pravicovou väčšinou vo federálnom parlamente (200-členná Rada národov i 46-členná Rada štátov) a vo federálnej vláde (7-členná Federálna rada) je pravicové, no sociálnejšie, ako Zlodejsko.

Ako to? Recept je jednoduchý: plná zamestnanosť dovoľuje financovať sociálny program. Socky existujú, ale je málo profesionálnych flákačov, lebo zarábať sa vyplatí. Každému sa môže v živote stať sociálna nehoda a vtedy štát pomôže. Ale nebude pomáhať plošnými dávkami všetkým a bez podmienok. O pomoc treba žiadať a dostane ju len ten, kto ju potrebuje naozaj.

13.02.2018 | Vlasko

Jasne - podla redaktorov Trendu je Francuzsko nas ciel. Lebo stat "socialne" ukradne 50% zarobku aby zaplatil sebe a potom dal odrobinky na "socialnu" starostlivost. Redaktori Trendu su kovany komunisti a preto stat MUSI byt socialny a minat viac a viac penazi, aj keby maj privatny sektor totalne znicit. Ludia samotny sa o take veci nemaju starat prip. to brat ako zabavku. Lebo charita je skarede slovo a Slovaci su proti charitam(klasicky komoussky argument).

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.