Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Open space už nestačí. Firmy lákajú zamestnancov na moderné kancelárie

Zamestnancami nenávidené otvorené priestory sú prekonané. Už roky sú známe štúdie, ktoré dokazujú, že hluk a nedostatok súkromia v nich spôsobujú stres a zdravotné problémy, výrazne znižujú produktivitu a kvalitu práce a zvyšujú fluktuáciu. Vďaka novým technológiám sa mení fungovanie ekonomiky, populácia starne a mladá generácia má iné požiadavky na zamestnanie. Jedným z nástrojov, ktorým firmy súťažia o čoraz menej talentov, je aj príjemné pracovné prostredie. „Open space“ nahrádza nové čarovné slovíčko „activity based workplace“.

19.02.2018, 19:00 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 17

Desiatky uniformných stolov v radoch oddelených nízkymi skrinkami zaberajúce celé podlažia kancelárskych budov – takýto obraz pracovného prostredia opúšťa čoraz viac firiem aj na Slovensku. Aby v časoch rýchlo rastúcej ekonomiky a slabých populačných ročníkov absolventov dokázali prilákať nových zamestnancov, snažia sa zaujať nielen platom a benefitmi.

„Podľa aktuálnych štatistík dnes až 40 percent zamestnancov tvorí generácia Y. Má úplne iný prístup k práci a životu. A za ňou prichádza ešte mladšia generácia, ktorá sa správa zase odlišne, ako sme boli donedávna zvyknutí. Kto má záujem prilákať a najmä udržať si talenty, musí pre tieto generácie zamestnancov pripraviť atraktívne pracovné prostredie,“ hovorí architekt Peter Moravčík, expert na pracovné prostredie v realitnej poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 17

Rubrika Téma

Tagy CBRE, HB Reavis, J&T Real Estate, kancelárie, Twin City, Zuckermandel