Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Montážna dielňa verzus hniezdo inovácií: Kedy bude mať Slovensko ďalší Aeromobil

21.02.2018 | Jozef Andacký

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

24.10.2018 | Bjorni

pre Autora. Bolo by mozne napisat clanok kde by sa blizsie rozpisana faza - ktoru vzdy v clankoch povrchovo opisete jednou vetou.

Re@ "...Keď zistil, že „sám to nedá“, oslovil investorov, ktorých jeho nápad zaujal. Poskytli mu financie na dokončenie vývoja a rozbeh start-upu ako skutočnej firmy..."

Lebo je fajn napisat, -oslovil investorov, ale mna by napriklad zaujimalo ako to skutocne je.

25.10.2018 | Jozef Andacký

Dobrý deň, ďakujem za feedback.
Ako vyzerá oslovenie investorov, to sme opisovali vo viacerých iných článkoch. V kontexte tohto článku som to nepovažoval za dôležité veľmi rozoberať. NIekedy sa k tomu možno ešte vrátim.

V princípe to ale býva pomerne triviálne: kontakty na investorov získa start-upisti na start-upových akciách (je to kooopec), potom im zavolajú/zamejlujú, dohodnú sa na stretnutí, na ktorom sa odprezentujú, prebehne ďalšia komunikácia, ak sa investor rozhodne investovať, prichádza fáza dohadovanie o výške investície, podielu vo firme (prípadne samotné založenie firmy), zakladateľská zmluva, právomoci spoločníkov, právne veci...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.