Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ján Cifra: Veľmi ma hnevá pretvárka

03.03.2018, 14:01 | Branislav Benčat | © 2018 News and Media Holding

Peniaze najradšej nemíňam. Keď musím, tak na technológie a dovolenky, hovorí šéf Websupportu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Aké bolo najťažšie rozhodnutie v živote?

Pred mnohými rokmi som dostal ponuku posunúť sa na pozíciu CEO. Zároveň som však bol prijatý na zahraničnú školu na MBA program. Mal som telefonáty s bratmi a kamošmi, s ktorými som sa radil, čo si vybrať. V konečnom dôsledku som sa rozhodol pre vzdelanie. V tom čase som sa na tú pozíciu necítil a chcel som si praktické skúsenosti doplniť vzdelaním.

Na odľahlej pláži na Deer Island v Thajsku si užívam more, dobré jedlo a málo ľudí.Zdroj: Archív Jána Cifru

Rada, ktorá vám v živote najviac pomohla?

Keď som pracoval v jednom start-upe a mali sme problémy, tak som sa bol poradiť s bývalým šéfom. Bol som veľmi neistý a obával som sa, čo bude, keď nám to nevyjde. Povedal mi, že to je OK – schopnosti a skúsenosti, ktoré získam, sú niečo, čo mi nikto nezoberie. Na nich budem môcť stavať, nech sa stane, čo sa stane. To mi dodalo odvahu pokračovať a je to niečo, čo ďalej posúvam ľuďom, ktorí sú v náročných pracovných situáciách.

Akú prioritu vo vzdelávaní by ste si dali spätne, ak by ste boli opäť tínedžerom?

Úprimne neviem. Možno by som sa viac venoval IT, možno ekonomike a manažmentu. Mňa hlavne láka riešenie komplexných problémov, a preto vtedy vyzerala pre mňa fyzika ako dobrý nápad.

Čo vás dokáže postaviť na nohy okrem kávy?

Inšpirácia. Či už moja, alebo niekoho z tímu. Viem sa pre veci silno nadchnúť a dáva mi to kopec energie na okamžitý výkon. Dobré nápady držia moju pozornosť a často pri nich ignorujem čas. Ranná joga tiež funguje.

Neprehliadnite

Ste ranné vtáča alebo radšej dokončujete projekty v noci? Kedy ste najproduktívnejší?

Ranné vtáča určite nie som. Doobedňajšie hodiny sú pre mňa ideálne na urgentné veci a stretnutia. Poobede viac pracujem na dlhodobejších úlohách. No najproduktívnejší som večer pred deadlinom.

Čo vás chráni pred vyhorením?

V prvom rade na mňa dozerá manželka Maťka. Včas vysiela signály, že už stačilo a treba oddychovať. Dvaapolročná dcéra Elisa púta moju pozornosť a nechcem sa venovať práci, keď som doma. Čo sa týka mojich záujmov – rád čítam, hrávam hry a trávim čas s kamošmi.

Čím ste posadnutý najviac, ale nie ste na to hrdý?

Som posadnutý americkými Late-Night shows. Ľudia ako Seth Meyers, Trevor Noah, Stephen Colbert či John Oliver ma fascinujú a ich shows sledujem celkom intenzívne. Na Slovensku toho máme, žiaľ, málo, i keď sa to zlepšuje.

Kto je šéfom financií v rodine?

Nemáme také niečo. O financiách sa transparente s Maťkou pravidelne radíme. Ja som na peniaze troška senzitívny – chcem mať rezervy a s tým spojený pokoj. Maťka je opak a robí si zo mňa žarty.

Na čo najradšej míňate peniaze?

Najradšej nemíňam. No keď musím, tak na technológie a dovolenky.

Čo vás dokáže vytočiť do zúrivosti?

Pretvárka. Všetko viem zvládnuť, ale keď na mňa niekto niečo účelovo hrá, tak ma to veľmi hnevá.

Preferujete dobrú reštauráciu alebo vlastnú kuchyňu?

Ako kedy – niekedy mám chuť na konkrétne jedlo, a to väčšinou v niektorej z obľúbených reštaurácií. No po pracovnom dni rád jem doma. Maťka sa venuje zdravému životnému štýlu a po dlhom dni mi ľahké domáce jedlo padne lepšie.

Šport alebo umenie?

Čítam veľa, pozerám filmy a rád sa vzdelávam. So športom to je náročnejšie – neviem si naň veľmi urobiť priestor v živote, ale asi by som mal.

Ktorá bola najlepšie dovolenka vášho života?

Prvýkrát s Elisou a Maťkou v Thajsku. Ukazovať Elise svet ma veľmi teší.

Na dovolenke v Thajsku som si obľúbil paddleboard. Je to šport, pri ktorom sa dobre rozmýšľaZdroj: archív Jána Cifru

Do práce autom alebo na bicykli?

V lete jazdím do práce na bicykli. No tým, že chodím na stretnutia, tak často potrebujem auto a bicykel nechám doma.

Počúvate rádiá alebo vlastnú hudbu?

Dosť počúvam podcasty a audio knihy. Hudbu iba keď niekoho veziem (napríklad počas služobiek).

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Okrem tradičných komunikačných (Airmail, Fantastical, Things, Slack) som dosť závislý od Financial Times, Economistu, CNN. Tiež intenzívne využívam RSS čítačku Reeder. Na zábavu hlavne Youtube, Netflix, Audible a Overcast. A chýbať nemôžu Facebook, Tweetbot, Instagram.

Chceli by ste radšej dom na pláži alebo v horách?

Na pláži.

Akú zručnosť či schopnosť by ste si priali, ak by ste boli superhrdinom?

Lietať.

Čo vás dokáže potešiť?

Veľa času trávim coachovaním a manažovaním šikovných mladých ľudí. Ich úspechy, malé i veľké, ma vedia veľmi potešiť. O to viac, ak vidím, že som v tom aspoň v malej miere mal prsty.

Ako vyzerá vaša nedeľa, ak nejdete do práce?

V nedeľu som v práci výnimočne. Väčšinou chodíme spolu s Maťkou a Elisou na raňajky a potom von. Na obed bývame často u mojich rodičov a nechávame Elisu u nich spať. Tým máme s Maťkou poobedie pre seba.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 9/2018. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy WebSupport, Život ktorý mám rád

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.