Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diaľničná spoločnosť už vie, ako vyhodí stavbárov z Višňového

09.01.2019 | Ján Kováč

Diskusia (25 reakcií) Pravidlá diskusie

09.01.2019 | Emasculate

Remeta ma na fotke dvadsattisicove audemar piguet royal oak chrono. Krasna ilustracia toho kam tych 400 mega tecie.

09.01.2019 | Morris

pri obrate jeho firmy mi to az tak nekole oci, ako hodinky ustavnych cinitelov, ktori by si 3 roky nemohli kupit ani len ponozky, aby im to legalne vyslo na IWC...

09.01.2019 | Emasculate

V oboch pripadoch su to statne spinave prachy

11.01.2019 | skorodochodca

ak dlží svojim dodávateľom, tak sú vlastne kradnuté, aj keď si ich kúpil z platu ... nezaslúženého ...

09.01.2019 | Cenek

S tym obratom to moze byt prave len on, kto take hodziny ma legalne... suhlasim s tym, co hovori Morris

11.01.2019 | skorodochodca

je ľahké byť zamestnancom ....

09.01.2019 | zajo-

Park pri obci Záborské vybudovala aj vlastnila firma IPZ podnikateľa Miroslava Remetu:

https://presov.korz...

https://www.topky.s...

09.01.2019 | Cenek

No a teraz vysutazime Kazskych dravcov, ako pan Kovac pisal?
Z blata do kaluze. V cechach vyrazili talianov z dialnice, lebo predvadzali toto iste, co Salini. Proste nejde sutazit v Grecku s nasimi ludmi, v Svedsku s Poliakmi a tak dalej. Lokalne kapacity SU a vzdy BUDU KLUCOVE.

09.01.2019 | Pavol Čižmárik

Nuz, a to trvalo iba dva roky (necele), kym doslo na moje slova. SKoda, ze sa so mnou vtedy nikto nestavil o ten liter slivovice.

https://blog.etrend...

09.01.2019 | skorodochodca

A kde majú problém? Meškanie je realita. Vstupné ceny sa posledné dva roky menili málo .... Nevedeli, do čoho idú?

09.01.2019 | risototh

A mozno je to cele inak, a talianom sa proste nechce odvadzat 30% spravnym SMERom...

09.01.2019 | kaarol

Kedze talianska mafia nie je uz (asi) napojena na premiera, tak uz desiatok odvadzaju inym sposobom ...

10.01.2019 | Roman Kanala

O Talianov sa v tomto nebojte. Oni sú z domu zvyknutí na odvody a robia to vysoko odborne. Vedia aj ako to účtovne spracovať, aby bolo všetko v poriadku. Combinazione.

11.01.2019 | skorodochodca

možno o tom, viete, ale frantíci účtovali provízie ako daňový náklad firmy .... niekedy pred asi 10 rokmi im na to zaviedli 10% daň, ako to bolo v Nemecku ....

13.01.2019 | Roman Kanala

Švajčiarske firmy si to tiež predkladali daňovákom akože náklady na dosiahnutie zisku a bola to uznaná odpočítateľná položka. Potom sa federálni poslanci naštvali a urobili zákon, ktorým sa uplácanie úradníkov v zahraničí stáva trestným činom rovnako, ako uplácanie doma. Ak niekto upláca, tak teraz už to ide zo zisku a s rizikom odhalenia a trestného stíhania doma vo Švajčiarsku.

09.01.2019 | benerg

..čvarga špinavá, hlavne že erseg behal po juhu s veľkými maďarskými tabuľami, už len to im chýbalo ku šťastiu. ale niečo pravdy bude aj na tom, že taliani s remetom málo dávali koňohlavovi bugymu a spol...

09.01.2019 | Cenek

Trochu som sa stratil ako Bugar suvisi s Visnovym?

10.01.2019 | fogy

Vyhodiť by mali jeho, lebo stavba TUNELA Dubná Skala - Višňové sa stavia v zložitých geologických podmienkach, kde ide o tektonické zlomy, cez ktoré preteká voda a robí závaly a s tým nepočítal vyhlasovateľ súťaže, teda Ministerstvo dopravy a výstavby a neuviedlo to ani v súťažných podmienkach, preto výherca, ktorý tender vyhral s tým pri termínoch zhotovenia nepočítal. Ak ich odtiaľ chcú dostať, mali by podať žalobu, na všetkých tých deb.ilkov, čo sú na tej fotke, lebo oni tam mali prísť už skôr a urobiť dodatky, aby sa stavba stavala hlavne kvalitne a nešturmovalo sa na úkor kvality ako sme boli svedkom u Tunela Branisko, kde ten stál dvojnásobok a potom bol po otvorení znovu uzavretý a vo veľkom sa opravovalo. Toto nech je mementom týchto čur.ákov !

10.01.2019 | risototh

Akoze, to, ze to nebolo v sutazi, tak to neexistuje? O nepriaznivej geologii sa uz roky pise po kadejakych forach (napriklad dialnice.info), takze je to verejne tajomstvo - co znamena, ze v odbornych kruhoch to museli vediet na 100%...
Takto sa to predsa robit neda, ze skutocne nacenim len to, co je v papieroch a potom placem nad rozliatym mliekom, ale hlavne, ze zakazku dostali... A dostali ju, ako vsetci vedia, totalne ucelovo. Jedneho vyhodili zo sutaze, druheho vyhodili zo sutaze, ... no a s tymito sa asi dohodli na tej spravnej marzi.

11.01.2019 | fogy

Nuž asi nie, ak ich chcú odtiaľ vysánkovať a prišla celá delegácia od Holofojtoša až po červeného Papagája, čo napodobňuje Roba !

12.01.2019 | orangutan

Tunel je len dôvod, ako odtiaľ Zhotoviteľa dostať, lebo nesplní Míľniky, ktoré sú naviazané iba na tunel. Okrem toho nie každý súhlasí s tým, že geológia je úplne iná ako bol predpoklad.
Väčší problém je s úsekom na povrchu, kde je tempo výstavby strašné a každý to vidí minimálne dva roky a Zhotoviteľ nedodáva dokumentáciu načas.

11.01.2019 | demo50

Traja lumbersexuáli pohromade, to už možno niečo znamená...

https://plus7dni.pl...

12.01.2019 | Joki SK

No z tohto článku a predošlého rozhovoru je celkom zrejmé, že NDS a spovedaný pán si idú svoje a moc im to nesedí. Od začiatku vedia, že je potrebné pridať financie, otázka je komu a koľko. To že stavba bola vysúťažená s extra nízkou cenou, za ktorú to bude sci fi postaviť je vec známa snáď od podpisu pôvodnej zmluvy. Napriek tomu vtedajší “manažéri Smer-Sd - strapatý partia” podpísali pôvodnú zmluvu s míľnikom tykajucich sa iba HSV prác tunela. Nasledujúce roky bolo teda riadenie stavby a plnenie harmonogramu v latentnej rovine. Príklad máme v texte, spomínané mostné objekty, ktoré zhotoviteľ nerealizuje a NDS kuká ako tancuje. Keď ale pán manažér z NDS chce tak objekt križovatky Lietavská Lúčka zrazu nerealizuje Salini, ale zhotoviteľ predošlého úseku. To sú tie články minulých rokov o problémoch na stavbe. Nový manažéri od roku 2016 zjavne nemali záujem vyriešit ťahajúce sa podstatné problémy na prospech verejného záujmu, iné záujmy si vyriešili vždy. Výsledky práce terajších pánov manažérov vidíme v priamom prenose po takmer troch rokoch, a jedinou výhovorkou je “vysúťažené za málo peňazí”. Len to prosím pekne vieme od začiatku.

Na tejto stavbe prebieha, alebo je ukončených niekoľko doplňujúcich posudzovaní EIA, tzv. oznámenia o zmene. Predpokladám, že z týchto zmien vyplývajú nároky zhotoviteľa, či ich bolo 103 alebo 165 je v tejto chvíli jedno. Ak je posudzovaných niekoľko desiatok zmien a schválený, len jeden nárok je to veľmi veľká disproporcia a je zjavne, že páni manažéri hrajú svoju biznis, zrejme aj so stavebným dozorom.

Som názoru, že konanie manažérov NDS je účelové a prospechárske a verejný záujem je im ukradnutý. Gradovanie tejto kauzy je účelové, opätovne sú to nezrovnalosti v tvrdeniach pána v rozhovore. Plán majú odskúšaný na iných stavbách, len ako sa hovorí keď dvaja robia to iste nikdy to nie je to isté. Vyzerá to tak, že použijú postup zadávania verejnej zákazky “priame rokovacie konanie” § 81 písmeno c). Podľa záhadných odpovedí sa zrejme pripravujú na splnenie potrebných podmienok. Prvou bude vyhlásenie mimoriadnej situácie v Žiline. Myslím si, že im to aj tak nepomôže nakoľko by sa muselo jednať o mimoriadnu naliehavosti v dôsledku udalostí, ktoré verejný obsta­rávateľ nemohol predvídať, čo v tomto prípade predvída cela verejnosť už viac ako tri roky. Za druhé, za okolnosti použité na odôvodnenie mimoriadne nalie­havých prípadov nenesie v žiadnom prípade zodpovednosť verejný obstarávateľ. Preto NDS nemôže odstúpiť od zmluvy a budú tlačiť do toho zhotoviteľa, robia to už viac ako rok len teraz je to vidno. A záver je zadanie rokovacieho konania podľa pôvodnej zákazky, splnenie tejto podmienky po podstatných zmenách zo strany NDS, ktoré prešli posudzovaním vplyvov na ŽP je bez porušenia zákona nemožné.

Som názoru, že cela táto stavba začala ako bankomat a aj tak skončí, verejnosť neverejnosť. Kvalita štátnych manažérov sa stretla s kvalitou manažérov na strane zhotoviteľa (pôvodný líder Remeta). Dôsledky nás všetkých ešte len čakajú. Preto odstúpením od zmluvy sa problém nevyrieši, ale len začne.

14.01.2019 | MaGi007

no kde by nebol problem a Duha pri nom ... je to ako tien, ci zly sen ... a kde je sidlo Duhy ? :-)))
... ze by na Cypre ? :-D http://www.orsr.sk/...

v KE rekonstrukcia elektrickovych trati detto ... terminy odovzdania predlzene skoro aj o rok , a kvalita ? :-D ... a tiez vraj neplatenie malym dodavatelom ...

15.01.2019 | fogy

U nás po dobudovaní prieskumnej štôlne bolo jasné aké sú tu podmienky a preto sa malo robiť najprv odvodnenie nad miestami kade sa bude raziť samotný tunel a to horizontálnymi vrtmi, ako to robia v alpách, kde sme pre nich robili ešte v Geostroji Turčianske Teplice pred rokmi vrtné tyče, z dovezených vrtných rúr, kde po dvoch alebo troch neperforovaných, nasledoval jeden kus perforovanej, samozrejme horizontálny vrt sa viedol pod sklonom trebárs 5°, aby voda ponad razený tunel nepretekala nadol, ale cez navŕtanú armatúru a nebolo tam ako v jaskyni. Tam kde sú lomy, robia v zahraničí aj injektáže, aby masa, ktorá sa má odstrániť kombajnom držala pokope a nevznikali závaly. Toto všetko sa tu vo Višňovom aj Dubnej Skale zanedbalo, hoci to všetci dobre vedeli, ale nevedeli ako to robia v zahraničí, lebo sa o to nik nezaujímal. My tu na Slovensku si vždy myslíme, že máme patent na rozum a potom to dopadne tak, ako to bolo aj na Branisku - na zaplakanie !

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.