Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krajina morí, púšte, pamiatok a dostupného luxusu

13.01.2019, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Kam sa vybrať pred Vianocami za príjemným podnebím a kúpaním sa, keď nie ste práve otužilec a studený oceán pri Kanárskych ostrovoch a Madeire vám nevyhovuje? Navyše sa vám nechce letieť viac ako 3,5 hodiny a aj cena letenky sa vám musí zdať sympatická...

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Enjoy

Tieto otázky sme riešili pred pár týždňami a – pomohol nám aj teraz rozmach „nízkonákladoviek“. Tentoraz markantné rozšírenie ich liniek z neďalekého viedenského letiska. Pravda, aj z Bratislavy sa lacno lieta v zime za teplejším podnebím – k Červenému moru do izraelského Eilatu. Ale pečiatky v pase z krajín, ktoré sa s Izraelom nie veľmi „kamarátia“, a informácia z konzulárneho oddelenia „možno vás s nimi do krajiny pustia a možno nie, závisí od konkrétneho úradníka“ túto možnosť v našom prípade vylúčila.

No Červeného a Mŕtveho mora sme sa ani tak nevzdali. Na naše milé prekvapenie sme zistili, že v novembri pribudla z viedenského letiska linka do jordánskeho Ammánu – a spiatočná letenka s 10 kilogramami batožiny a priority boardingom vyšla na cca 100 eur.

Na porovnanie, to je menej ako bežný spiatočný lístok rakúskou štátnou železnicou z Bratislavy či Viedne do Salzburgu. Keďže let z Viedne do Ammánu trvá niečo len vyše tri hodiny a Mŕtve more je od letiska vzdialené cca 70 kilometrov, bolo rozhodnuté.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.