Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vox Travel: prerazili v cestovnom ruchu. Žúrmi pred svadbou

15.01.2019, 19:03 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Satur, Hydrotour, Kartago alebo Koala Tours. To sú najväčšie i najznámejšie domáce cestovné kancelárie. Vo výške marží ich výrazne prekonáva oveľa menšia a Slovákmi takmer nevyužívaná bratislavská cestovka Vox Travel.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Téma

Kým veľké mená domácich cestovných kancelárií premieňajú na čistý zisk každé sté utŕžené euro, tak prevádzkovateľ Vox Travel – firma Vox – za ostatných šesť rokov premenil na čistý profit v priemere skoro deväť percent tržieb. Celoročné tržby tejto firmy pritom tvoria iba vyše štyri milióny eur.

Neprehliadnite

Vox totiž nešla do presýteného biznisu bežných dovoleniek, ktoré sú pod enormným cenovým tlakom, ale do segmentu, v ktorom sa dokonca stala jedným z najväčších európskych hráčov. Nielen Angličanom, ale už aj čoraz väčšiemu počtu ľudí z iných krajín organizujú v Bratislave a iných mestách Európy celovíkendové rozlúčky so slobodou.

Realitou je však aj to, že tohtoročné i budúcoročné výsledky im pokazila strata významného anglického obchodného partnera. No keďže biznisový model je dobrý, po nahradení strateného klienta inými chce spoločnosť opäť dosahovať výsledky vysoko nad priemerom bežných cestovných kancelárií.

Len taký pokus

Na začiatku biznisu Vox Travelu, ktorý už 15 rokov rozvíja rodina Lisých zo Záhoria, bol nápad odpozeraný zo susedného Česka. Rodičia Lisí podnikali od 90. rokov v tlačiarenstve a mali aj reklamnú agentúru. Ich dcéra Barbara si počas štúdia v Prahe všimla, ako dynamicky tam rastie trh s rozlúčkami so slobodou. Hneď sa snažila prehovoriť rodičov, aby išli aj do tohto biznisu. Spolu s mamou Zuzanou a jej kapitálom Barbara v roku 2004 rozbehla novú cestovku. S rozlúčkami v Prahe i Bratislave.

Zdroj: TREND.sk

Už vtedy boli ich hlavnými obchodnými partnermi viaceré anglické agentúry. Firma zabezpečovala rozlúčky od piatkových príletov až do nedeľných odletov skupiniek rozjarených Britov. Ostrovania sú pritom majstrami sveta v predsvadobných rozlúčkach. Investujú do nich veľmi veľa peňazí. Štúdie ukázali, že príjem z rozlúčok má až sedem percent Britov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Téma

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.