Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opel Astra Turbo: Prívetivý silák


12.01.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Keď som dostal ponuku otestovať kompaktný hatchback Opel Astra, najprv som si položil otázku, prečo vlastne. Veď na trhu sa súčasná piata generácia už nejaký ten piatok pohybuje a niekde za dverami čaká modernizácia. Ale že by som mal vynechať najvýkonnejší derivát, to by ma naozaj mrzelo.


 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Pýtate sa, čo sa momentálne predáva ako najvýkonnejší derivát Opla Astra? Nuž benzínová tisícšesťstovka vyladená na 147 kW (200 k). Ostrému štvorvalcu sekunduje šesťstupňová manuálna prevodovka a výbava Dynamic, ktorá obsahuje napríklad aj športový mód, ergonomické sedadlo vodiča AGR, prakticky plnú podporu asistenčných systémov, ale aj šesť prémiových reproduktorov a 17" disky kolies z ľahkých zliatin...


Nepriznané koníky

Fazónu Astry vari netreba fanúšikom motorizmu predstavovať. Preto vám len poviem, čo mi na nej najviac konvenuje. Jej bočná silueta. Ten tiahly oblúk zvažujúcej sa strechy smerom dozadu, ktorému ide naproti pontón karosérie, no opticky sa nikdy nestretnú.

Opel Astra 1,6 Turbo Zdroj: Opel

Čím sa líši táto ostrejšia verzia od tých menej výkonných? Dvomi koncovkami výfuku a červeným nápisom turbo na veku kufra. Inak ničím. Sedemnástky natiahnuté na štýlových čiernych diskoch získate s výbavou Dynamic aj ku krotkým verziám. Aby importér potešil motoristických novinárov a ich čitateľov, k testovaciemu exempláru navyšerch objednal exteriérový balík OPC.

Obsahuje extra 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.