Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strojári, ktorí žiaria vo svetovej kolotočiarskej top lige

15.01.2019, 19:01 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Piešťanská firma Stakotra Manufacturing podľa stručného opisu na webe vyrába strojárske technológie pre energetiku, koľajovú techniku a žeriavy.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Téma

Podľa toho tak kotví v bežnom strojárstve, ktoré dominuje domácemu priemyslu a o to ťažšie sa v ňom firmy stanú výnimočnými. Táto sa však venuje aj netypickému strojárstvu, ako aj strojárstvu pre leteckú a vesmírnu techniku, čo už začína stierať obrysy všednosti. Najviac ju odlišuje to, že až 90 percent jej zákaziek pochádza z biznisu s horskými dráhami či vystreľovacími vežami.

Neprehliadnite

Firma, ktorá už predvlani zamestnávala 250 ľudí a dosahovala tržby asi 27 miliónov eur, nerobí na hocijakých kolotočoch pre hody či jarmoky. Každá jej atrakcia je jedinečným kusom na objednávku a všetky sú v najväčších zábavných parkoch sveta. Vrátane sietí Disney či Universal Studios. S niektorými piešťanský podnik dodnes drží aj svetové rekordy zábavnej brandže vo výške či v rýchlosti.

Zábava na globálnej úrovni

Slovensko nemá veľa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Téma

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.