Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zarábajú na armáde čmeliakov i roztočov

16.01.2019, 19:09 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Firma, do ktorej sa reportér TRENDU snaží dostať vyše pol dekády. Čas od času zavolá konateľovi, ten vždy povie, že sa opýta vlastníkov, či by s reportážou súhlasili. O pár dní z návštevy nič nie je. Konateľa nezlomí ani to, keď reportér zažartuje, že firma je taká tajnostkárska, akoby obohacovala urán na jadrové zbrane.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Téma

Reč je o dcére holandskej biotechnologickej skupiny Koppert. Jej utajenie dotvára aj to, že ju pri prejazde Novými Zámkami nezahliadnete. Na výpadovke na Komárno sídli za budovami konzervárne Novofruct.

Vysoké zisky aj bez dotácií

TREND subjekt objavil pri prezeraní firemných finančných ukazovateľov už dávnejšie. Zaujímavé bolo, aké vysoké zisky vie pravidelne generovať subjekt z poľnohospodárstva. To totiž neoplýva horibilnými ziskami, štvrtinu jeho príjmov tvoria európske i národné dotácie.

Neprehliadnite

Slovenská dcéra Koppertu dotácie nečerpá. Žije síce z dorábania potravín, no jej odbor dotačné systémy EÚ nepokrývajú. Kusé informácie z regiónu hovoria o tom, že sa na juhu Slovenska zameriava hlavne na produkciu čmeliakov na opeľovanie rastlín. Jej zisky sú vysoko nad priemerom bežnej agrárnej výroby.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.